Hlavní navigace

HBO HD nečekaně potěšilo diváky. Filmy už si můžete pustit v originále i s titulky

Lukáš Polák

UVNITŘ FOTO Provozovatel kanálu už nyní nabízí u všech svých stanic možnost sledovat film buďto s dabingem, nebo v originálním znění s titulky. V zahraničí už jde o naprosto běžnou věc.

Doba čtení: 1 minuta

Společnost HBO Česká republika přichází ke svým divákům s dalším zlepšením v distribuci svých kanálů. U programu HBO HD byly dnes aktivovány DVB titulky. V praxi to znamená, že diváci, kteří dávají přednost originálnímu znění, si mohou film přepnout například na anglickou stopu a k tomu si zapnout titulky v češtině. Doposud byla tato možnost dostupná pouze u HBO ve verzi s klasickým rozlišením obrazu. HBO HD tak nyní přináší stejný komfort, jako například Blu-ray disky.

Filmy už jsou na HBO HD dostupné i v originálním znění s titulky.
Autor: repro foto HBO HD

Filmy už jsou na HBO HD dostupné i v originálním znění s titulky.

ČTĚTE TAKÉ: HBO dokončí v sobotu druhou řadu seriálu Terapie. Podívejte se na fotky z natáčení

Zapojení DVB titulků si server DigiZone.cz ověřil u satelitního operátora Skylink. Konkurenční freeSAT by UPC Direct je naopak aktivní nemá. Například v sousedním Polsku je vysílání DVB titulků u HD verze HBO, ale také Cinemaxu, obvyklou záležitostí. V České republice byly naopak titulky doposud dostupné pouze u stanic HBO, HBO 2 a HBO Comedy. Jejich HD verze pro náš a slovenský trh zatím neexistují. HBO HD je vůbec prvním filmovým HD kanálem na satelitu, který DVB titulky aktivoval.

Našli jste v článku chybu?