Hlavní navigace

HBO nabídne své pořady na internetu ale pouze pro předplatitele

2. 11. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
2. 11. 2009

Placená televize HBO nabídne své programy nově také přes internet. Svou televizní videotéku nazvanou HBO Digital, která umožňuje kdykoli si přehrát filmy či seriály vysílané na kanálech HBO, HBO 2 a HBO Comedy v posledním čtvrtroce, hodlá zpřístupnit přes internetový prohlížeč. Informují o tom Lidové noviny.

MM socky3

Zatím je videotéka přístupná pouze přes některé IPTV operátory, HBO však hodlá videotéku zpřístupnit i divákům na internetu. V první fázi půjde o předplatitele HBO, v další fázi si obsah budou moci předplatit i ti, kdož nemají přístup ke standardní televizní nabídce HBO. Bude to vázané na konkrétní internetové poskytovatele. To je jeden ze způsobů zabezpečení, který po nás požadují dodavatelé obsahu, řekl šéf české pobočky HBO Ondřej Zach.

Zájem o podobnou službu už projevila společnost UPC, která je dominantním poskytovatelem služeb kabelové televize, a nabízí i připojení k internetu. Video na vyžádání, ať už přes televizi, nebo internet, považujeme za perspektivní službu, jde jen o to najít a nastavit vhodný ekonomický model, uvedl mluvčí UPC František Malina.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.