Hlavní navigace

HBO nabídne vlastní internetovou videotéku HBO Digital

30. 7. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
30. 7. 2007

Od středy 1. srpna budou moci všichni zákazníci telekomunikačního operátora Volný (Czech OnLine) využívat novou internetovou videotéku placených televizních kanálů HBO. Služba HBO Digital bude dostupná prostřednictvím televize přes internetový protokol (IPTV) od Volného, jejíž oficiální start firma ale neustále oddaluje. Prozatím nepůjde o plynulé televizní vysílání, ale pouze video on demand, tedy video na vyžádání.

PŘÍLOHA: IPTV v České republice

HBO poskytuje pro Volný TV všechny lineární televizní programy a jejich multiplexové verze, které na území České republiky distribuuje – HBO, HBO 2, Cinemax, Cinemax 2, AXN a Spektrum, a spolu s nimi také novou unikátní službu první tohoto typu u nás, HBO Digital. Vzhledem k tomu, že se jedná o zcela novou službu, srpnová nabídka bude přizpůsobena technickým možnostem, sdělila mediální zástupkyně HBO Naďa Machková.

Tipy C

Služba bude fungovat na bázi měsíčního předplatného. Uživatel tak získává možnost sledovat filmy z nabídky HBO v čase a termínu, který si sám zvolí. Navíc se stejným uživatelským komfortem, jako je tomu při sledování filmů na nosičích DVD – přetáčení, zastavování, vracení a neomezený počet zhlédnutí filmů v daném měsíci, přiblížila Machková. Filmy z knihovny HBO budou dostupné jak s kvalitním českým dabingem, trak v původním znění.

V srpnu se mohou diváci těšit na tituly jako Syriana, Mrtvá nevěsta Tima Burtona, Polární expres, Nesvadbovi nebo Firewall. Měsíčně se vždy bude jednat o nabídku cca 25 nových titulů, dodala mluvčí. Službu HBO Digital budou moci využívat pouze předplatitelé IPTV od Volného. Podle Nadi Machkové ale HBO Digital už testují i další operátoři IPTV, přičemž spuštění komerčního provozu plánují na letošní podzim.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).