Hlavní navigace

HBO odvysílá v srpnu roadmovie věnovanou Suchému a Šlitrovi

2. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
2. 6. 2010

Filmový kanál HBO odvysílá v premiéře 19. srpna od 22 hodin novou hudební roadmovie For Semafor, která vzdá poctu písním Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra. Režisér Miroslav Janek společně s publicistou Pavlem Klusákem oslovili současné české kapely a ty pak přezpívali hity dvou populárních interpretů československé scény. Hudební road movie s dvaceti zastávkami, jak je dokument označován, bude projektem, jehož protagonisté se v reálu nikdy nesejdou pohromadě.

ČTĚTE TAKÉ: Videotéka HBO Digital se přejmenuje na HBO OD

Odvysílání tohoto pořadu nebylo zvoleno náhodou. Uskuteční se v roce 50. výročí Semaforu a premiéry Formanova filmového záznamu vlastní inscenace Dobře placená procházka. Vedle Karla Gotta není druhý tak silný hudební fenomén, který by nějak přijali do života snad všichni v Československu, uvedla pro DigiZone.cz PR manažerka společnosti HBO Česká republika Pavla Brožková. Nové vlastní verze slavných i pozapomenutých písní Suchého a Šlitra nazkoušeli a nahráli během září 2009 například Karel Plíhal, Ecstasy of St.Theresa (Jan P. Muchow a Kateřina Winterová), Jaroslav Dušek a Vizita Band nebo Ester Kočičková.

KL24

NEPŘEHLÉDNĚTE: Stáhněte si brožuru k novému seriálu HBO Spartakus

Miroslav Janek se s malým štábem vydal do malých nahrávacích studií, domácností, divadelních zkušeben a chalup, kde zdokumentoval, jak současní muzikanti hledají vlastní tvář pro písně Suchého a Šlitra. Podstatnou roli ale budou hrát právě také prostředí, ve kterých byly skladby nahrávány. Členem čtyřčlenného štábu, který se na roadmovie podílel, byl také fotograf Bohdan Holomíček. Ve For Semafor se objeví i samotný Jiří Suchý, který zde zapůsobí jako jakýsi poetický komentátor. Nevytváříme „produkt k výročí“, ale další film Miroslava Janka o kultuře a tvůrčím duchu v současném Česku, uvedla na závěr Brožková.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).