Hlavní navigace

HBO veze do Varů slovenský dokument z cyklu Bez cenzury

3. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
3. 7. 2009

Slovenský dokument Erotic Nation, který vyhrál v soutěži filmového kanálu HBO, přiveze tento program do Karlových Varů. Server DigiZone.cz o tom informovala marketingová manažerka stanice Pavla Brožková. Projekce proběhne v prostorách Aeroportu na Divadelním náměstí, uvedla Brožková a dodala, že prozatím budou představeny pouze první ukázky, protože dokument se stále ještě natáčí.

BRAND23 Workshop

ČTĚTE TAKÉ: Soutěž HBO o dokument Bez cenzury už má svého vítěze

Vítězný film soutěže Erotic nation (r. Peter Begányi) vypráví o rodině, která po pádu komunismu založila první sex-shop na Slovensku. Po dokumentech vstupuje HBO Česká republika i na pole hrané televizní a filmové tvorby. Prvním chystaným projektem je česká verze izraelského seriálu Be Tipul, jehož americká podoba In Treatment, vysílaná na HBO v USA, získala dvě ceny Emmy, Zlatý Glóbus a několik dalších ocenění. Uvedení české podoby obskurních příběhů psychoterapeuta s rozháraným soukromím (v americké verzi jej ztvárnil Gabriel Byrne) se plánuje v roce 2011.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).