Hlavní navigace

HDTV kanály na satelitu budou součástí balíčku MULTI od Skylinku

30. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
30. 9. 2008

Platforma Skylink bude nabízet HDTV kanály jako součást balíčku MULTI. Server DigiZone.cz se to dozvěděl od svého zdroje, který si nepřál být jmenován. HDTV kanály si nebude moci divák předplatit samostatně, ale budou jakousi nadstavbou tohoto balíčku. Jeho cena by se pak měla zvýšit, ale neměla by překročit 500 Kč/měsíc. Součástí Skylinku by se měl už během několika dní stát také kanál Brava HDTV (opery, balet apod.) a Eurosport HD v češtině. O konkrétním termínu zatím není rozhodnuto, ale v zákulisí se hovoří o jednom z dní tohoto týdne.

ebf - tip - debata

ČTĚTE TAKÉ: Za aktivaci Novy HD na satelitních TT kartách zaplatíte 590 Kč

Do budoucna je také v plánu kanál společnosti SPI International s názvem Filmbox HD. Televize Nova, která oficiálně naplánovala vysílání v HDTV na satelitu k 1. říjnu, nebude součástí balíčku MULTI. Je možné ji získat za jednorázový poplatek 590 Kč. V rámci promoakce ho však budou moci přijímat všichni diváci až do neděle 19. října zcela zdarma. Nova HD bude vysílat v rozlišení 1920×1080 vybrané pořady z vlastní produkce (Kriminálka Anděl, Pojišťovna štěstí) do budoucna se počítá i se zahraničními seriály, mezi nimiž je možné jmenovat např. Ztracené nebo Kriminálku Miami. Vše ve formátu 16:9.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).