Hlavní navigace

Hermes: základní set-top-box by stačil polovině Čechů

4. 5. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
4. 5. 2006

Jednoduchý digitální přijímač, který má jen funkci elektronického průvodce programy, by si koupilo 43 procent obyvatel České republiky. Údaj zveřejnilo občanské sdružení Hermes, které ho má podložený průzkumem z přelomu letošního ledna a února. Tři lidé z každé desítky se podle studie zajímají o set-top-box, který má výbavu bohatší. Televizní vysílání si na digitální přijímač plánuje nahrávat jen 16 procent respondentů.

Z dalších zjištění si připomeňme, že pětina lidí si je však pořídí teprve ve chvíli, kdy bude reálně hrozit vypnutí analogového vysílání. Necelých devět procent je ochotno koupit set-top-box v okamžiku, kdy budou digitálně dostupné všechny celoplošně vysílající televize a každý pátý si digitální přijímač pořídí podle studie tehdy, až začnou vysílat nově licencované programy – v době provádění průzkumu ještě ale nebylo jasné, kdo oprávnění získá.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.