Hlavní navigace

Hezké počasí srazilo o víkendu sledovanost Televizních novin pod milion diváků

Lukáš Polák

Přesto, že počet diváků byl na poměry zpravodajských relací nízký, dokázaly si zachovat svůj podíl na publiku, což platilo zejména pro televizi Nova.

Doba čtení: 1 minuta

Vysoké teploty a pěkné počasí vyhnalo o tomto víkendu diváky od televizních obrazovek. Projevilo se to i na sledovanosti hlavních zpravodajských relací, a to zejména u televize Nova. Počet diváků klesl pod jeden milion na 997 tisíc. To platilo v pátek, a pod milionem diváků zůstaly TN i v sobotu. Serveru DigiZone.cz to sdělil jeden ze členů Asociace televizních organizací (ATO), pro kterou společnost Mediaresearch peoplemetrové měření realizuje. Podíl na publiku (share) však byl nadále vysoký – 42,86 %.

ČTĚTE TAKÉ: První pololetí: Lídrem byla Nova, ČT hodně stoupala, Prima také, ale méně

Přesto, že počet diváků byl relativně nízký, avšak hodnota podílu nikoliv, ukazuje to na skutečnost, že diváci neseděli tolik u televizních obrazovek, ale dali přednost jiným činnostem. Zprávy FTV Prima měly v pátek 740 tisíc diváků (share 40 %) a Události na Jedničce 472 tisíc diváků (share 23,34 %). Nízký počet diváků se opakoval i v sobotu, kdy měly Televizní noviny 993 tisíc diváků, ale opět vysoký podíl 45,09 %. V neděli už byla čísla na prázdninové poměry standardní – 1 208 tisíc diváků (45,09 %).

Našli jste v článku chybu?