Hlavní navigace

Hezké počasí srazilo o víkendu sledovanost Televizních novin pod milion diváků

20. 8. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Přesto, že počet diváků byl na poměry zpravodajských relací nízký, dokázaly si zachovat svůj podíl na publiku, což platilo zejména pro televizi Nova.

Vysoké teploty a pěkné počasí vyhnalo o tomto víkendu diváky od televizních obrazovek. Projevilo se to i na sledovanosti hlavních zpravodajských relací, a to zejména u televize Nova. Počet diváků klesl pod jeden milion na 997 tisíc. To platilo v pátek, a pod milionem diváků zůstaly TN i v sobotu. Serveru DigiZone.cz to sdělil jeden ze členů Asociace televizních organizací (ATO), pro kterou společnost Mediaresearch peoplemetrové měření realizuje. Podíl na publiku (share) však byl nadále vysoký – 42,86 %.

ebf - partner 1

ČTĚTE TAKÉ: První pololetí: Lídrem byla Nova, ČT hodně stoupala, Prima také, ale méně

Přesto, že počet diváků byl relativně nízký, avšak hodnota podílu nikoliv, ukazuje to na skutečnost, že diváci neseděli tolik u televizních obrazovek, ale dali přednost jiným činnostem. Zprávy FTV Prima měly v pátek 740 tisíc diváků (share 40 %) a Události na Jedničce 472 tisíc diváků (share 23,34 %). Nízký počet diváků se opakoval i v sobotu, kdy měly Televizní noviny 993 tisíc diváků, ale opět vysoký podíl 45,09 %. V neděli už byla čísla na prázdninové poměry standardní – 1 208 tisíc diváků (45,09 %).

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).