Hlavní navigace

History Channel prošel změnami, už nerozlišuje mezi SD a HD verzí

Lukáš Polák

UVNITŘ FOTO Ke změnám došlo téměř přesně rok poté, co stanice začala vysílat v širokoúhlém formátu 16:9. Dostupná je v kabelových a IPTV sítích i na satelitu.

Doba čtení: 1 minuta

Několika změnami, které by však divák neměl ve vysílání na první pohled příliš odhalit, prošel v posledních několika týdnech dokumentární kanál History Channel. Týkají se především jeho HD verze. Tou pravděpodobně nejviditelnější je skutečnost, že v rámci upoutávek už není rozlišováno, zda jde o standardní nebo HD vysílání. U obou verzí je nyní kanál jednoduše označen jako History. Obsah SD i HD verze je nyní již de facto stoprocentně totožný. Vysílají se tedy stejné pořady, kterou jsou i stejně řazeny, divák vidí stejné upoutávky a pochopitelně i stejnou grafiku.

Nové zpracování pořadů na HD verzi stanice History Channel
Autor: repro foto History Channel HD

Nové zpracování pořadů na HD verzi stanice History Channel

Z ARCHIVU: History Channel začal vysílat v obrazovém formátu 16:9

Čtenář serveru DigiZone.cz Lukáš Jack Jaro si také všiml toho, že do vysílání byly zařazeny upoutávky s novým grafickým vizuálem, z nichž zmizel symbol „HD“. HD verze History Channel má však nadále svůj vlastní promo spot. Změny proběhly přesně rok poté, co stanice přešla na širokoúhlý formát 16:9. I nadále bude posilována značka History a diváci se budou moci setkat i s novými dokumenty. Pro zajímavost, ve Velké Británii byl v rámci satelitní služby Sky spuštěn 4. května program H2 (History 2), který nahradil program Military History.

Našli jste v článku chybu?