Hlavní navigace

History Channel prošel změnami, už nerozlišuje mezi SD a HD verzí

17. 5. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ FOTO Ke změnám došlo téměř přesně rok poté, co stanice začala vysílat v širokoúhlém formátu 16:9. Dostupná je v kabelových a IPTV sítích i na satelitu.

Několika změnami, které by však divák neměl ve vysílání na první pohled příliš odhalit, prošel v posledních několika týdnech dokumentární kanál History Channel. Týkají se především jeho HD verze. Tou pravděpodobně nejviditelnější je skutečnost, že v rámci upoutávek už není rozlišováno, zda jde o standardní nebo HD vysílání. U obou verzí je nyní kanál jednoduše označen jako History. Obsah SD i HD verze je nyní již de facto stoprocentně totožný. Vysílají se tedy stejné pořady, kterou jsou i stejně řazeny, divák vidí stejné upoutávky a pochopitelně i stejnou grafiku.

MMF24

Nové zpracování pořadů na HD verzi stanice History Channel
Autor: repro foto History Channel HD

Nové zpracování pořadů na HD verzi stanice History Channel

Z ARCHIVU: History Channel začal vysílat v obrazovém formátu 16:9

Čtenář serveru DigiZone.cz Lukáš Jack Jaro si také všiml toho, že do vysílání byly zařazeny upoutávky s novým grafickým vizuálem, z nichž zmizel symbol „HD“. HD verze History Channel má však nadále svůj vlastní promo spot. Změny proběhly přesně rok poté, co stanice přešla na širokoúhlý formát 16:9. I nadále bude posilována značka History a diváci se budou moci setkat i s novými dokumenty. Pro zajímavost, ve Velké Británii byl v rámci satelitní služby Sky spuštěn 4. května program H2 (History 2), který nahradil program Military History.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).