Hlavní navigace

HN: Výkonný ředitel Primy soukromě investuje do českých filmů

8. 6. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
8. 6. 2007

Výkonný ředitel televize Prima Petr Chajda se podílí jako koproducent na novém českém filmu Poslední plavky režiséra Michala Krajňáka. Nejde o aktivitu televize Prima, Chajda film financuje jako soukromá osoba, upozorňují dnešní Hospodářské noviny (HN). Informaci deníku potvrdil jak Chajda, tak producent filmu Viktor Tauš z firmy Fog´n´desire.

Z mé strany se jedná o podporu českého filmu, protože ho mám rád. Nechci to ale příliš medializovat, nepřijde mi to vhodné, řekl HN Chajda. Novinám řekl, že už investoval i do dalších snímků. Jejich názvy ale nechtěl prozradit. Dalším koproducentem filmu Poslední plavky, který byl měl mít premiéru 8. listopadu, je společnost FV Plast, která se podílela i na snímcích Ro©k podvraťáků a Waterloo po česku (druhý jmenovaný koprodukovala i Prima).

MM socky3

Chajda se koprodukcím filmů věnoval i během svého angažmá v televizi Nova. Pod jeho vedením se Nova podílela na natáčení snímků Jak se krotí krokodýli, Rafťáci, Román po ženy či Příběhy obyčejného šílenství. Tehdy ale byla koprodukce za televizi, nikoli Chajdův soukromý byznys. Koprodukovaný film Poslední plavky se proto neobjeví přednostně na Primě, což také HN potvrdil producent Tauš.

Petr Chajda se tak vydává stejnou cestou jako hlavní šéf televize Nova, ředitel televizních stanic CME v České republice, na Slovensku a v Rumunsku Adrian Sarbu. Ten si v České republice založil dceřinou společnost svojí rumunské produkční firmy Media Pro Management a jejím prostřednictvím se podílel na koprodukci filmu Roming, který měl nedávno premiéru v českých kinech. Dalším koproducentem snímku byla přímá konkurence Novy, veřejnoprávní Česká televize.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.