Hlavní navigace

Jiří Hojgr, někdejší šéf Novy Sport a Sportu 5, se vrací do televize Nova

29. 2. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
29. 2. 2012

Do televize Nova se po čtyřech letech vrací Jiří Hojgr, někdejší ředitel placeného kabelového a satelitního kanálu Nova Sport a jeho předchůdkyně Galaxie Sport. Poté, co skončil svoje čtyřleté angažmá v roli ředitele motoristické televize Sport 5, nastupuje od 1. března do televize Nova jako manažer pro distribuci kanálů skupiny Nova. Ekonomickému deníku E15 to potvrdila Marie Fianová z tiskového oddělení Novy.

K TÉMATU: Jiří Hojgr odchází z pozice šéfa Sportu 5. V oboru digitální televize ale zůstává

ebf - témata 1

Bude mít na starost implementaci distribuční strategie společnosti, uvedla Fianová. Sám Hojgr informaci o návratu do Novy nekomentoval. Prakticky však bude mít na starosti jednání s operátory vysílacích sítí, tedy s Českými Radiokomunikacemi, ale také kabelovými společnostmi a satelitními operátory. Hojgr sám dlouho působil na manažerských pozicích v kabelových společnostech, například v bývalému Kabelu Plus (dnešní UPC).

Pro Novu jsou důležité Hojgrovy kontakty v oboru. Nedávno údajně zprostředkoval jednání ředitele Novy Jana Andruška a šéfa slovenského kabelového operátora UPC Broadband Slovakia Martina Maťašejeho, píše E15. Slovenská UPC vyřadila po Novém roce ze svojí nabídky Novu Sport, protože odmítla s Novou podepsat novou smlouvu na distribuci jejího signálu. Důvodem měl být požadavek Novy na vyřazení jejího hlavního programu z nabídky slovenské UPC, protože Nova může ubírat diváky sesterské Markíze.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).