Hlavní navigace

Hong Kong přivítal rok 2008 startem řádného digitálního vysílání

19. 1. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
19. 1. 2008

Hong Kong zahájil řádné digitální televizní vysílání 31. prosince 2007 a podle Regulačního telekomunikačního úřadu se vše obešlo bez potíží. Digitální vysílání ve standardu DMB-T, který vyvinula Čína, nabízí divákům dva balíčky programů. Základní přináší přístup ke čtyřem volně dostupným televizním programům ve standardní kvalitě. Druhý nabízí stejné stanice, ale diváci si mohou zvolit, zda je chtějí sledovat ve standardní nebo HDTV kvalitě.

Start digitálního vysílání podpořili především dva největší televizní vysilatelé – Asia Television (ATV) a Television Broadcasts (TVB), kteří tak v současnosti vysílají analogově i digitálně. Signál digitálního vysílání je dostupný 50 % obyvatel, ATV a TVB však chtějí pokrytí do zahájení letních olympijských her letos v srpnu zvýšit na 75 %. Vypnutí analogového vysílání je plánováno až na rok 2012.

Cloud23

Hong Kong následovala i Čína, která ale zahájila jen zkušební provoz digitálního vysílání. Od 1. ledna mohou obyvatelé Pekingu a okolí přijímat sedm televizních programů, z nichž jeden je v HDTV kvalitě. Čína chce urychlit start řádného televizního vysílání ve vysokém rozlišení kvůli letním olympijským hrám, které bude letos hostit. Peking bude prvním městem, kde bude HDTV vysílání zahájeno, nejpravděpodobněji v květnu. Další města, která se na zajištění olympiády budou podílet jako například Šanghaj nebo Tianjin, mají Peking následovat.

Zdroj: Screendigest

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).