Hlavní navigace

Windows Live Hotmail s novými nástroji pro ochranu schránek

1. 10. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Microsoft posílil zabezpečení své e-mailové služby Windows Live Hotmail. Soubor nových funkcí má zabránit prozrazení přístupového hesla. Microsoft například vytáhl do boje jednorázové identifikační kódy posílané jako textová zpráva na mobilní telefon. Uživatelé jich mohou využít na těch počítačích, kde se obávají zadat své skutečné přihlašování heslo. Při přihlašování se nyní vždy používá SSL šifrování. Počet pokusů o zadání hesla je omezen dle pověsti použité IP adresy, čímž se má předcházet…

Microsoft posílil zabezpečení své e-mailové služby Windows Live Hotmail. Soubor nových funkcí má zabránit prozrazení přístupového hesla. Microsoft například vytáhl do boje jednorázové identifikační kódy posílané jako textová zpráva na mobilní telefon. Uživatelé jich mohou využít na těch počítačích, kde se obávají zadat své skutečné přihlašování heslo. Při přihlašování se nyní vždy používá SSL šifrování. Počet pokusů o zadání hesla je omezen dle pověsti použité IP adresy, čímž se má předcházet slovníkovým útokům.

Microsoft chce bojovat s únosci e-mailových schránek také za využití heuristických metod. Hodlá od unesených schránek odříznout spammery a dopomoci k návratu kontroly oprávněným uživatelům. S tím souvisí i resetování hesla přes SMS zaslanou na mobilní telefon nebo spárování schránky s ověřeným počítačem. Microsoft se totiž v praxi setkával velmi často s tím, že si uživatelé nepamatují odpovědi na kontrolní otázky, takže jim není dost dobře možné obnovit heslo. (Inside Windows Live)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.