Hlavní navigace

Hreha byl dobrý ředitel, míní odbory Slovenské televize

8. 9. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
8. 9. 2009

Základní organizace odborového svazu masmédií Slovenské televize kritizuje postoj českého Odborového svazu Media vůči nově zvolenému generálnímu řediteli ČTK Radimu Hrehovi. Svaz Media sdružuje odboráře ČT, Českého rozhlasu a České tiskové kanceláře a právě jeho členové ostře vystoupili proti Hrehovi otevřeným dopisem vůči Radě ČTK, která jej do čela významné tiskové agentury dosadila. Informuje o tom deník Lidové noviny.

Konference WebTop100 2024 Digitální marketing

Slovenským odborářům se nelíbí údajně nepravdivé informace o Hrehově působení ve Slovenské televizi. Ačkoliv Hreha nastoupil po reformním řediteli Richardu Rybníčkovi, kterému se podařilo dva roky předtím udržet vyrovnané hospodaření, televize se pod vedením Hrehy dostala do výrazné ztráty, a sám Hreha byl opakovaně kritizovaný kvůli tomu, že prý podléhá politickým tlakům. Za Hrehova působení odešla zejména ze zpravodajství řada redaktorů, kteří kritizovali vedení redakce za neadekvátní zásahy.

Odboráři Slovenské televize ale celou tuto historii vidí jinak a podle nich byl Hreha dobrým ředitelem, který ukončil období personální, ekonomické, programové, a také vztahové a etické devastace. Navíc měl televizi uspořit značné finanční prostředky.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).