Hlavní navigace

Hroncův Film Europe Channel slibuje start do konce letošního roku

16. 9. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
16. 9. 2011

Film Europe Channel, placený kabelový a satelitní kanál zaměřený na filmy evropské produkce od zakladatele a původního majitele rodiny programů Filmbox Ivana Hronce, zahájí vysílání ještě do konce letošního roku. Potvrdil to sám Hronec při příležitosti koupě vysílacích práv na film Faust od režiséra Alexandra Sokurova, který vyhrál 68. ročník filmového festivalu v Benátkách.

K TÉMATU: Stanice Film Europe už má termín startu. Bude to pravděpodobně 17. listopad

Faust je evropský brand, má ruského režiséra a německou produkci. Faust potvrzuje linii a generální změnu Film Europe. Budeme distribuovat pouze evropské filmy, pokud se objeví něco jiného, musí to být film jako Strom života, vítězný film letošního filmového festivalu v Cannes, který jsme uvedli do českých a brzy uvedeme i do slovenských kin, prohlásil Hronec, generální ředitel Film Europe Media Company, na benátském filmovém festivalu.

ČTĚTE TAKÉ: Film Europe bude vysílat v SD i HD rozlišení a je připraven i na 3D

Chystaným programem Film Europe Channel opustí Hronec podle svých slov distribuci velkých amerických filmů. Prodal jsem podíly ve SPI International a ve skupině televizních kanálů Filmbox a investuji do produkce a distribuce výhradně evropských filmů. Do konce roku spustíme první televizní kanál Film Europe Channel, který bude uvádět dobrý evropský film. Nejdřív v Česku a na Slovensku, později v dalších zemích, uvedl Hronec.

Cloud23

NAPSALI JSME: Nový projekt Ivana Hronce s názvem Film Europe získal licenci

Tento směr potřebuje nové lidi v mém týmu v Praze, Bratislavě, Budapešti a Londýně, nové logo a nové partnery v kinech a na festivalech. Jediné, co nebude nové, jsou diváci, kteří konečně dostanou to, co v multiplexech a běžných televizích nenajdou. Kvalitní evropský film, dodal šéf Film Europe Media Company.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).