Hlavní navigace

Hrozby zneužívající autorun.inf stále na vzestupu

12. 6. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Analýza společnosti Eset Software ukazuje, že přenosná paměťová média jsou stále velmi častým zdrojem infekce, přestože možná až přehnaně medializovaný červ Conficker v novějších variantách už tento způsob šíření nepoužívá. Nejčastěji detekovanou hrozbou se v květnu podle Esetu stala malwarová rodina INF/Autorun. V globální statistice mohla za necelých jedenáct procent ze všech nalezených infekcí. Tato rodina záškodnických kódů využívá ke svému šíření úpravu souboru autorun.inf na médiích typu…

Analýza společnosti Eset Software ukazuje, že přenosná paměťová média jsou stále velmi častým zdrojem infekce, přestože možná až přehnaně medializovaný červ Conficker v novějších variantách už tento způsob šíření nepoužívá. Nejčastěji detekovanou hrozbou se v květnu podle Esetu stala malwarová rodina INF/Autorun. V globální statistice mohla za necelých jedenáct procent ze všech nalezených infekcí. Tato rodina záškodnických kódů využívá ke svému šíření úpravu souboru autorun.inf na médiích typu USB flash disků a paměťových karet.

Druhé místo v květnovém žebříčku patří známé hrozbě Win32/Conficker, která tak sice neobhájila dubnové prvenství, ale s téměř desetiprocentním podílem na všech detekovaných infekcích si stále říká o pozornost. Mezi českými uživateli se jí však zatím příliš nedaří. Na květnovém žebříčku nejčastěji detekovaných infekcí není Conficker ani v první desítce. České uživatele obtěžuje hlavně adware. Nejvíce v posledních měsících Win32/Adware.Vir­tumonde, který si v květnu připsal na svůj účet 4,61 % z celkového množství zaznamenaných infekcí. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).