Hlavní navigace

HTC Touch Diamond: TouchFlo, 3G, YouTube i GPS

7. 5. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Dotykové ovládání mobilnímu telefonu pouhým prstem se díky Apple iPhonu dostalo do popředí zájmu spotřebitelů a i samotných výrobců. Všemožných pokusů tu bylo již více od různých značek, ale v posledních hodinách se nejvíc mluví o novém komunikátoru HTC Touch Diamond, který vedle dotykového ovládání TouchFlo 3D nabízí řadu funkcí, kterými Apple iPhone v současné verzi nedisponuje. Patří sem třeba podpora sítí třetí generace včetně videohovorů a vysokorychlostního připojení, možnost použití jako…

Dotykové ovládání mobilnímu telefonu pouhým prstem se díky Apple iPhonu dostalo do popředí zájmu spotřebitelů a i samotných výrobců. Všemožných pokusů tu bylo již více od různých značek, ale v posledních hodinách se nejvíc mluví o novém komunikátoru HTC Touch Diamond, který vedle dotykového ovládání TouchFlo 3D nabízí řadu funkcí, kterými Apple iPhone v současné verzi nedisponuje. Patří sem třeba podpora sítí třetí generace včetně videohovorů a vysokorychlostního připojení, možnost použití jako bezdrátového modemu nebo GPS navigace.

U HTC asi příliš nepřekvapí volba systému Windows Mobile, konkrétně ve verzi 6.1 Professional. V softwarové výbavě zaujme na první pohled třeba program pro nahrávání videí na YouTube nebo klient pro Google Maps. HTC Touch Diamond se bude distribuovat tradiční cestou, takže by neměly nastat takové problémy s uvedením na český trh nebo s funkčností v sítích českých operátorů jako je tomu momentálně u zmíněného iPhonu. (Tisková zpráva)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).