Hlavní navigace

HTC zaplatí 6 až 8 dolarů z telefonu s Androidem Apple

Daniel Dočekal

Oznámení dohody o ukončení patentových sporů mezi Apple a HTC bylo překvapivé a vede ke stažení žalob a k deseti letům  licenční dohody, týkající se současných a budoucích patentů držených oběma společnostmi. Podle několika zdrojů je již možné odhadovat, že dohoda spočívá mimo jiné v placeni 6 až 8 dolarů Apple z každého HTC telefonu vybaveného Androidem. Podle Sterne Age by mohlo jím o 180 až 280 milionů dolarů ročně ve prospěch Apple. Podobnou částku, byť nižší (5 dolarů), platí HTC…

Oznámení dohody o ukončení patentových sporů mezi Apple a HTC bylo překvapivé a vede ke stažení žalob a k deseti letům  licenční dohody, týkající se současných a budoucích patentů držených oběma společnostmi.

Podle několika zdrojů je již možné odhadovat, že dohoda spočívá mimo jiné v placeni 6 až 8 dolarů Apple z každého HTC telefonu vybaveného Androidem. Podle Sterne Age by mohlo jím o 180 až 280 milionů dolarů ročně ve prospěch Apple. Podobnou částku, byť nižší (5 dolarů), platí HTC Microsoftu, také z každého zařízení s Androidem.

Zdroj: HTC Will Pay Apple $6-$8 Per Android Phone As Part of Patent Settlement

Našli jste v článku chybu?
13. 11. 2012 8:29
x (neregistrovaný)

Myslis takovej ten patent, ze kdyz kliknes na ikonu, neco se stane? Debily jako ty by melo byt povoleno strilet - celorocne a za odmenu.

12. 11. 2012 19:59

Vypadá to s nima bledě… je to škoda, dělali designově i konstrukčně pěkné telefony. Taková Nokia mezi Androidy.