Hlavní navigace

Hudební televize Óčko loni zvýšila zisk na 12 milionů korun

29. 7. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
29. 7. 2008

Óčko, hudební kanál vlastněný vydavatelstvím Mafra, loni zvýšil svůj o 59 procent na 11,98 milionu korun. Informuje o tom agentura ČTK, která se odvolává na účetní uzávěrku firmy, které kromě Óčka patří také deníky MF Dnes, Lidové noviny, Metro, časopis Filter, zpravodajský server iDnes.cz či pražské Expres rádio a rádio Classic FM.

GLOSA: Vyplatí se Óčku kompenzační licence?

Content tip EARLY

Loňský zisk Óčka je nejvyšší od jeho vzniku. V letech 2004 a 2005, kdy přešla pod mediální domům Mafra, přitom televize skončila ve ztrátě. Tržby za prodej zboží a služeb činily za loňský rok 122,3 milionu korun, což je proti předchozímu roku zvýšení o více než třetinu a zároveň nejvíce od roku 2004, uvedla ČTK. Loňský meziroční nárůst byl podle firmy způsoben především vyšším objemem inzerce.

Pět procent loňského zisku, tedy necelých 600 tisíc korun, uloží Óčko do rezervního fondu, zbytek použije na úhradu dřívějších ztrát. Óčko v současné době vysílá prostřednictvím kabelu, satelitu, IPTV a také jako převzatý program v zemské digitální síti 3 v Praze, Brně, Ostravě a Plzni. Televize si může na základě novely vysílacího zákona, platné od letošního ledna, zažádat o kompenzační licenci pro celoplošné zemské digitální vysílání, ale zatím se k tomu nemá.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).