Hlavní navigace

Humax IRHD 5100S Skylink Ready: upravení řazení kanálů podle požadavku uživatelů

5. 1. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Společnost Humax reaguje ve spolupráci se satelitní službou Skylink novou verzí firmwaru na ostrou kritiku uživatelů, které se týkala řazení kanálů u přijímače IRHD 5100S.

Nová oficiální verze s/w pro Humax IRHD 5100S-HMX 1.01.27, je již dostupná na adrese: http://impesat.cz/?akce=dow­nloadfrees&fid=21 a byla operátorem Skylink certifikována dle specifikace 1.1. Aktualizace softwaru přijímače je dostupná pouze pomocí USB portu.

Popis změn

Pro aktualizaci je vhodné použití USB portu na předním panelu satelitního přijímače. Tato verze má oproti předchozí verzi 1.01.26 upravenou správu programových předvoleb v oblíbených seznamech tak, aby řazení předvoleb bylo číslováno v pořadí, jak jsou programy vkládány do seznamu oblíbených kanálů. Seznam v oblíbené skupině bude začínat vždy od pozice 1,2,3, …xx a číslování programů je nezávislé na hlavním TV seznamu.

Pod odklopným víčkem na pravé straně předního panelu najdeme mimo jednoho portu USB také CI šachtu pro CA modul a licencovanou čtečku Irdeto pro vložení přístupové karty. Je zde také tlačítko pro reset přijímače, které také využijeme při upgrade software.

Přední panel přijímače Humax IRHD 5100S, který byl certifikován satelitním operátorem Skylink.

K TÉMATU: Humax IRHD 5100S: set-top-box s novým firmwarem, funkcemi i pohledem

Cloud23

V hlavním TV seznamu jsou programy ukládány v pořadí 1 až 4000 pro Skylink Fastscan a od 4001.....xxxx jsou ukládány programy naladěné ručně, nebo automatickým vyhledáváním dle zadání uživatele. Pro zákazníky, kteří nechtějí používat Fastscan, se doporučuje v nastavení aktualizací služby fastscanu obě položky nastavit na vypnuto. Tato verze má podporu HbbTV, rodičovskou kontrolu přístupu k obsahu, tzv. Maturity rating, a například zálohování kanálových seznamů na USB klíčenku.

Postup při aktualizaci pomocí USB klíčenky

Stažený zip soubor rozbalit a nakopírovat na USB klíčenku. Přijímač je v běžném provozu, USB klíč vložte do USB portu na předním panelu a krátce stiskněte tlačítko reset nad ním. Současně stiskněte a držte tlačítko. „šipka dolů“ do doby, než proběhne inicializace loaderu (běžící čárka po okrajích segmentů LED displeje) po dokončení inicializace loaderu cca 2–3sec. se spustí aktualizační proces – můžete jej sledovat na obrazovce televizoru. Proces aktualizace trvá přibližně 4 minuty. Je-li v přijímači verze 1.00.02 ; 1.00.06, 1.01.06, 1.01.09, 1.01.10, je nutné po aktualizaci firmwaru provést tovární nastavení.

Autor článku

Externí spolupracovník DigiZone se specializací na satelitní a terestrické vysílání, dálkový příjem televize i VKV rozhlasu a přítel elektroniky.

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).