Hlavní navigace

Hybridní set-top-boxy a televizory budou moci získat pečeť „Umí dobře HbbTV“

21. 8. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Asociace pro hybridní televizi HbbTV zahájila proces licencování přijímačů, aby upozornila na ty, které jsou „HbbTV ready“

Označování hybridních set-top-boxů a televizorů logem HbbTV umožní Asociace pro hybridní vysílání HbbTV. Pokud prodejce či výrobce přijímače prokáže, je kompatibilní se standardem HbbTV, bude moci použít logo tohoto standardu na krabici, propagačních materiálech, internetových stránkách či přímo na samotném přijímači. Informoval o tom server BroadbandTVnews.com. „Použití loga HbbTV je vynikající způsob, jak prokázat kompatibilitu zařízení s tímto standardem a upozornit na to spotřebitele,“ prohlásil předseda Asociace HbbTV Klaus Illgner.

KL24

K TÉMATU: Software DVB Viewer pro PC nabízí nově i podporu hybridního vysílání HbbTV

„Tento standard posiluje po celém světě a umístění jeho loga na přijímačích zjednoduší přehled spotřebitelům, kteří se těší na přidanou hodnotu spojenou s HbbTV,“ míní Illgner. Asociace si vymínila před udělením certifikace konkrétní přijímače otestovat, případně tyto testy nechá provést samotného výrobce nebo prodejce zařízení. HbbTV lze využívat i v Česku, zkušebně v tomto standardu vysílá veřejnoprávní Česká televize.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).