Hlavní navigace

Hynek Chudárek končí v Óčku, kvůli kandidatuře na ředitele ČT

1. 9. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

1. 9. 2011

Výkonný ředitel hudební televize Óčko Hynek Chudárek z této stanice odchází. Chce tak získat lepší pozici při blížící se volbě na post generálního ředitele České televize. Informoval o tom server iDNES.cz, který patří stejně jako Óčko do portfolia společnosti Mafra media. Chudárkovo vyjádření se však zpravodajskému portálu nepodařilo získat. Vedení stanice převzal generální ředitel Jiří Balvín.

WT100 persony2 (Ilinčev aspol)

K TÉMATU: Ředitelem ČT chce být znovu i výkonný šéf Óčka Hynek Chudárek

Ačkoliv si je plně vědom, že nový generální ředitel vyjde z náročného výběrového řízení, jehož výsledek nelze předjímat, chce do tohoto řízení vstoupit jako zcela nezávislý kandidát, který nebude spojen s žádnou mediální skupinou nebo televizní stanicí, cituje iDNES tiskovou zprávu, která se týká Chudárkova odchodu. Zpráva se objevila včera večer také v informační liště zpravodajského kanálu ČT 24. Chudárek už se jednou o post generálního ředitele ČT ucházel. Předloni do výběrové řízení vstupoval s možným zrušením reklamy a odmítal konkurenční boj s Novou a Primou.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.