Hlavní navigace

IBM Global Network globálně

11. 9. 1998
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

Chcete se připojit na Internet u nás? Kdekoli v Evropě? A nebo rovnou na celém světě? A k tomu máte ještě kreditní kartu? Račte vstoupit na palubu (nebo spíš na surf?) s IBM Global Services.

8. září IBM ohlásila další rozšíření svých služeb. Změny jsou plánované na polovinu listopadu a vypadají více než zajímavě. A to i pro nás, což je pozoruhodné. Takže, o co vlastně jde?

IBM nabízí připojení k Internetu za jednotnou cenu v kterémkoli ze svých přípojných míst ve světě, kterých je v současné době údajně 1327 v 52 zemích. 962 z nich podporuje 56 Kbps modemy s protokolem V.90 a 601 jich umožňuje připojení přes ISDN. Což není zas taková bomba, protože tuto službu nabízí již docela dlouho. Co je podle mě bomba, jsou ceny. Posuďte sami.

Základní verze (Credit Card Basic) stojí měsíčně $4.95, což při současném kurzu dolaru odpovídá zhruba 150,– Kč. V této ceně jsou zaplaceny 3 hodiny na Internetu, 1 e-mailová adresa a e-mailová schránka s 3 MB prostoru. Za každou další hodinu strávenou na Internetu zaplatíte $1.95 (zhruba 60,– Kč), tedy 1,– Kč za minutu (ovšem s tarifováním po hodinách). Pokud se nemýlím, takovou cenu žádný z tuzemských ISP nenabízí (včetně české pobočky IGN :) Také si lze za $4.95 (151,– Kč) koupit další e-mailovou adresu.

Plná verze (Credit Card Comprehensive) stojí měsíčně $19.95, tj. asi 610,– Kč. V ceně je 100 hodin, tj. něco přes tři hodiny denně, což by mělo stačit každému rozumnému uživateli. I v případě, že by se připojoval jenom v době mírného provozu to totiž znamená telefonní účet ve výši 2400,– Kč. (Teda vlastně, abych byl přesný, o 13,50 méně, protože prvních deset impulzů je levnějších, ale to asi není ten hlavní problém. :-) Každá hodina navíc stojí stejně jako u Credit Card Comprehensive $1­.95.

Nejdražší je verze Credit Card Premium – $29.95, tj. cca 915,– Kč. V této službě je oproti Credit Card Comprehensive zahrnuto 10 MB prostoru pro WWW, 3 e-mailové adresy, cena za každou další jen $2.95 (cca 90,– Kč), čtyřikrát větší prostor pro maily (tj. 12MB), cena za hodiny nad 100 je jen $1.50 (cca 46,– Kč) a tzv. Premium Customer Care, což znamená asi tolik, že Vám IBM bez dalších poplatků pomůže s každou pitomostí, která Vás bude při internetování trápit.

Tyhle ceny jsou očividně konkurenceschopné i na našem trhu. A to navíc není vše. Jak už jsem naznačil úplně na začátku, za tuto cenu získáte možnost se připojit k IBM kdekoli na světě. :-O Pokud se budete připojovat ve svém regionu (pro nás tzv. EMEA, tj. Europe, Middle East and Africa), nepřiplácíte navíc už ani korunu. Pokud se budete chtít připojit v jednom z dalších tří regionů ( (1) Severní Amerika, tj. USA a Kanada; (2) Jižní Amerika, Karibik a Mexiko; (3) Asie a Pacifik), zaplatíte za každou minutu spojení navíc $0.15 (cca 4,60 Kč), u verze Credit Card Premium jen 8 centů (cca 2,40 Kč).

Tohle je docela silné kafe. Kreditní kartu, jako je VISA, dnes nabízí i mnohé tuzemské banky (téměř za lidové ceny), a to i ke korunovým účtům. Pravda, musí na nich být docela slušný zůstatek, ale to podle mne není zas tak nepřekonatelný problém. Abych tedy projevil své pravičáctví a úctu k práci minulých vlád, řekl bych, že pomalu k nám přicházejí i konkrétní výhody z volné směnitelnosti koruny.

Petr Tesařík

BRANDstorming tip2


Starší, související články a odkazy:

* U PVT se hnuly ledy. A nebo…?
* Září ve znamení zákazníka

* IBM Global Services – NEW PREMIUM PLAN FOR IBM INTERNET CONNECTION SERVICES

Autor článku

Autor je spoluzakladatelem firmy Internet Info. V minulosti se zabýval testy poskytovatelů, v současné době studuje překladatelství a tlumočnictví na FFUK.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).