Hlavní navigace

ICANN registruje prvních sto žádostí o nové generické domény nejvyšší úrovně

Redakce

ICAAN zaregistroval do 14. února prvních 100 žádostí o nové generické domény nejvyšší úrovně. Žádost o doménu nejvyšší úrovně přitom vyjde minimálně na 185 tisíc dolarů. Celkové náklady se mohou ale vyšplhat až na čtvrt milionu dolarů. Sám ICANN svůj proces designoval na 500 nových domén. Pokud bude žádostí více, plánuje ICANN, že jejich posuzování rozloží do více bloků – první o velikosti 500 a další po 400. Aby bylo možné žádost o doménu podat, je nutné nejdříve zaregistrovat žadatele. Ten…

ICAAN zaregistroval do 14. února prvních 100 žádostí o nové generické domény nejvyšší úrovně. Žádost o doménu nejvyšší úrovně přitom vyjde minimálně na 185 tisíc dolarů. Celkové náklady se mohou ale vyšplhat až na čtvrt milionu dolarů.

Sám ICANN svůj proces designoval na 500 nových domén. Pokud bude žádostí více, plánuje ICANN, že jejich posuzování rozloží do více bloků – první o velikosti 500 a další po 400. Aby bylo možné žádost o doménu podat, je nutné nejdříve zaregistrovat žadatele. Ten pak má možnost požádat o přidělení slotů pro maximálně 50 domén. Za vytvoření každého slotu pak musí žadatel složit minimálně 5 000 USD, okomentoval proces registrace Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC.

Našli jste v článku chybu?
17. 2. 2012 12:56
x (neregistrovaný)

Ale prd, spis neco jako bitcoin, tam ma taky kazdy "peniz" svyho konkretniho majitele a jedine ten snim muze nakladat. Samo dokud neztrati ten hash, coz je ale relativne nepodstatna nevyhoda, navic bych nevidel problem v tom, napr nastavit "expiraci" domeny na rekneme rok - pokud by se v siti rok neobjevil drzitel, tak by zaznam se site zmizel. Vuci klientum by to klido mohlo pouzivat stavajici protokol.