Hlavní navigace

iCollege chce naučit studenty, jak podnikat na Internetu

4. 6. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Na podzim přivítá první studenty iCollege, výukový program, který si klade za cíl předat účastníkům co nejvíce praktických znalostí a zkušeností využitelných pro podnikání na Internetu. Přihlášky je možné podávat do 15. června.

iCollege je tříměsíční výukový program. Výuka bude probíhat v osmi sobotních tematicky orientovaných blocích na půdě Vysoké školy ekonomické v Praze. Na podzim letošního roku se otevře jedna třída s dvaceti studenty, na jaře příštího roku organizátoři plánují přijmout čtyřicet studentů do dvou tříd.

Výukový program si klade za cíl předat účastníkům co nejvíce praktických znalostí a zkušeností využitelných pro jejich podnikání na internetu. Domnívám se, že vzdělávací instituce typu iCollege v českém IT ekosystému zásadně chyběla a bude obrovským přínosem pro celou IT komunitu tím, že se stane výborným odrazovým můstkem pro talentované lidi, kteří chtějí v IT businessu něco dokázat. Myšlenka je jasná, věřím, že ani v realizaci nezklameme, říká Jan Barta, jeden ze zakladatelů iCollege, který je zároveň zakladatelem společností Crazy Tomato, Elephant Orchestra, nebo spoluvlastníkem ePojištění.cz.

iCollege je vzdělávací instituce, která má formu obecně prospěšné společnosti. Tu na jaře letošního roku založila skupina českých – převážně internetových podnikatelů a investorů. Kromě Barty je mezi dalšími zakladateli iCollege například Ondřej Bartoš, známý z pořadu České televize Den D. Dále je to třeba publicista a vysokoškolský učitel Petr Koubský, Oldřich Neuberger (zakladatel libimseti.cz), nebo Nikola Rafaj (CEO inkubátoru StartupYard).

BRAND

Mezi lektory se objeví celá řada známých a významných osobností tuzemského internetu a podnikání. Patří k nim například Michal Bláha, podnikatel a investor, někdejší spoluzakladatel serveru Atlas.cz; Martin Kasa, zakladatel webového obchodního domu Kasa.cz; Petr Maňas, podnikatel, kouč a jeden ze zakladatelů společnosti LCS International; či Josef Šlerka, který řídí vývoj software ve společnosti Ataxo a vedle toho vede program Studia nových médií na Filozofické fakultě UK. Systém výuky počítá vedle lektorů také s hosty, kteří se přijdou formou kratší přednášky podělit o své zkušenosti. Půjde o další špičkové osobnosti z podnikatelské i manažerské scény.

V současné době probíhá přijímací řízení. Přihlášku je možné podat až do 15. června. Školné za absolvování výukového programu činí 16 000 Kč.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).