Hlavní navigace

iCom Vision jde na polskou burzu

19. 11. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Česká společnost iCom Vision specializující se na mobilní aplikace hodlá nabídnout své akcie na varšavské bruze NewConnect určené pro menší a začínající firmy nesplňující kritéria pro hlavní burzu.  Společnost iCom Vision právě startuje soukromý úpis akcií mezi vybrané české, slovenské a polské investory, od nichž chce získat zhruba 20 až 30 mil. Kč za minoritní podíl ve společnosti. Současnými akcionáři jsou Ondřej Švihálek (37), Tomáš Prošek (41) a česká firma ANECT. S akciemi by se mělo…

Česká společnost iCom Vision specializující se na mobilní aplikace hodlá nabídnout své akcie na varšavské bruze NewConnect určené pro menší a začínající firmy nesplňující kritéria pro hlavní burzu. 

Společnost iCom Vision právě startuje soukromý úpis akcií mezi vybrané české, slovenské a polské investory, od nichž chce získat zhruba 20 až 30 mil. Kč za minoritní podíl ve společnosti. Současnými akcionáři jsou Ondřej Švihálek (37), Tomáš Prošek (41) a česká firma ANECT. S akciemi by se mělo začít veřejně obchodovat na začátku příštího roku. Se získaným novým rozvojovým kapitálem chce iCom Vision dobýt nové trhy, zkonsolidovat český a slovenský trh a rozšířit své vlastní kapacity.

,,Donedávna byl iCom Vision spíše naším koníčkem, který jsme dělali ve volných chvílích při běžném zaměstnání,“ říká jeden ze spoluzakladatelů Ondřej Švihálek a pokračuje: ,,V posledních několika letech však trh neuvěřitelně akceleroval a je velmi pravděpodobné, že ten největší růst nás teprve čeká. Teď chceme hrát vyšší ligu, a proto je potřeba získat nový kapitál a expandovat.“

iCom Vision, kterou v roce 2002 založili dva Češi, Ondřej Švihálek a Tomáš Prošek, má dnes 12 zaměstnaců a v roce 2009 vykázala obrat pouhých 6 milionů Kč. Nově ji zastřešuje iCom Vision Holdings a.s. zapsaný do rejstříku v letošním roce. Mezi klienty firmy patří všichni tři čeští mobilní operátoři, ale i vlastník českého Aukra, Centrum současného umění DOX, Nokia, Centrum Holdings anebo společnost Lagardére Active ČR, provozovatel rádií v ČR.

Autor článku

Autor byl v letech 2008 – 2012 šéfredaktorem serveru Lupa.cz. Stál u zrodu řady projektů. Je spoluzakladatelem Energomonitoru, v CZ.NIC vedl projekt Turris. Je předsedou místní organizace Pirátské strany v Brandýse – Staré Boleslav.