Hlavní navigace

iDnes.cz: Nova a Prima chtěly prý diginovelu potopit přes ČSSD. Neuspěly

27. 9. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

27. 9. 2007

Generální ředitel televize Nova Petr Dvořák a výkonný ředitel televize Prima Petr Chajda se včera na utajené schůzce měli sejít se šéfem ČSSD Jiřím Paroubkem. Po předsedovi nejsilnější opoziční strany chtěli prý, aby jeho lidé nepodpořili novelu zákonů související s digitalizací, kterou dnes večer čeká ve Sněmovně závěrečné, třetí čtení.

Údajně výměnou za větší prostor pro ČSSD v jejich vysílání. Paroubek prý názor přesto nezměnil, píše server iDnes.cz o důvodu a výsledku schůzky s odvoláním na dobře informovaný zdroj z prostředí komerčních televizí. Obě stanice i sama ČSSD schůzku, která se měla odehrát ve středu kolem poledne v centru Prahy, popírají.

Je vysoce nepravděpodobné, že by se někdo z vedení takové schůzky zúčastnil, protože dnes zasedalo představenstvo televize, řekl včera iDnes.cz mluvčí TV Prima Ladislav Pavlík. O ničem takovém nevím, uvedla mluvčí Lidového domu Květa Kočová. Veronika Šmítková, mluvčí televize Nova, ke schůzce serveru iDnes.cz řekla: Pan ředitel se vašemu dotazu velmi podivoval, žádné schůzky se nezúčastnil.

Ředitel Novy a šéf ČSSD se přitom už minimálně jednou tajně sešli. Jejich dubnovou schůzku po Českokrumlovské mediální konferenci odhalil tehdy právě server iDnes.cz. Ačkoli obě strany jednání nejprve popíraly, pod tíhou důkazů se „ke společné snídani“ v jednom pražském hotelu nakonec přiznaly.

Proč by ale Nova s Primou měly usilovat o přinejmenším pozdržení digitální novely, která jim dává licenci pro další program a oprávnění pro ten stávající prodlužuje o dalších osm let? Důvodem může být fakt, že zákon řeší současný zablokovaný stav a otevírá televizní trh nové konkurenci. Šest nových stanic by mohlo po schválení novely začít vysílat už na jaře roku 2008.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.