Hlavní navigace

iDnes zamezí aktivní účast anonymů také v online rozhovorech

8. 1. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Po účasti v diskusích k jednotlivým článkům zpravodajský portál iDnes zpřísňuje i podmínky čtenářské účasti v online rozhovorech. Také zde budou moci „promlouvat“ jen registrovaní čtenáři. On-line rozhovory se zajímavými osobnostmi začali někteří tazatelé zneužívat k sebepropagaci či urážkám, často přitom navíc zneužívali cizí internetovou identitu. To už nebude možné. Od 18.ledna budou moci pokládat otázky v těchto rozhovorech pouze zaregistrovaní čtenáři, napsal do redakčního blogu Tomáš…

Po účasti v diskusích k jednotlivým článkům zpravodajský portál iDnes zpřísňuje i podmínky čtenářské účasti v online rozhovorech. Také zde budou moci „promlouvat“ jen registrovaní čtenáři. On-line rozhovory se zajímavými osobnostmi začali někteří tazatelé zneužívat k sebepropagaci či urážkám, často přitom navíc zneužívali cizí internetovou identitu. To už nebude možné. Od 18.ledna budou moci pokládat otázky v těchto rozhovorech pouze zaregistrovaní čtenáři, napsal do redakčního blogu Tomáš Ventura, zástupce šéfredaktora iDnes.

Důvody jsou prý tři: nevhodné chování zdánlivě anonymního davu, možné manipulace s vyzněním rozhovoru pokládáním objednaných otázek a zneužívání cizích identit. Od 18. ledna 2010 se tak online rozhovorů na zpravodajském portálu iDnes budou moci zúčastnit uživatelé registrovaní v rámci věrnostního programu MůjPAS. Do něj už musí být čtenáři zapojeni, pokud chtějí diskutovat v běžných diskusích pod články. Věříme tedy, že nebude znamenat pro slušné čtenáře žádnou překážku a společně se v příštích letech sejdeme u dalších stovek on-line rozhovorů, dodává Tomáš Ventura.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.