Hlavní navigace

Internet Info zajistí provoz státního webu k digitalizaci

Jiří Macich ml.

Společnost Internet Info, mimo jiné vydavatel Lupa.cz, vyhrála soutěž Národní koordinační skupiny (NKS) pro zavádění digitálního vysílání na provozovatele státního informačního webu o digitalizaci televizního vysílání. Tomu se věnuje i odborný server DigiZone.cz, který Internet Info rovněž provozuje. Součástí zadání soutěže bylo dodržení podmínky technologické neutrality požadované Evropskou komisí. V praxi to znamená, že by web měl informovat občany o všech typech příjmu digitální televize,…

Společnost Internet Info, mimo jiné vydavatel Lupa.cz, vyhrála soutěž Národní koordinační skupiny (NKS) pro zavádění digitálního vysílání na provozovatele státního informačního webu o digitalizaci televizního vysílání. Tomu se věnuje i odborný server DigiZone.cz, který Internet Info rovněž provozuje. Součástí zadání soutěže bylo dodržení podmínky technologické neutrality požadované Evropskou komisí. V praxi to znamená, že by web měl informovat občany o všech typech příjmu digitální televize, aby si mohli sami vybrat, na jaký přejdou předtím, než dojde k úplnému ukončení zemského analogového televizního vysílání v České republice, prohlásil Zdeněk Duspiva, předseda NKS.

Vítězství v soutěži vnímáme jako potvrzení renomé internetového vydavatelství Internet Info a zároveň jako ocenění dosavadní tříleté práce serveru DigiZone.cz, který je stále jediným komplexním zpravodajským webem o digitálním vysílání v České republice, říká Ján Simkanič, výkonný ředitel společnosti Internet Info. Připravovaný web povede Juraj Koiš, nynější šéfredaktor internetového deníku RadioTV.cz. Využita bude doména digitalne.tv, na které fungovaly pilotní informační stránky k zavádění digitálního a vypínání analogového televizního vysílání na Domažlicku. (Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?
26. 11. 2008 0:11
Obyvatel (neregistrovaný)
Internet je zkratka jeste dost mlade medium na to, aby se odprostilo od skatulkovani do starych zvyku. Proto ty nevhodne pojmy.
26. 11. 2008 0:04
O článcích vím, ale je to jen část Lupy a i kdyby vše vycházelo pravidelně, tak by mě nikdy nenapadlo spojovat server s časopisem, protože obě média fungují úplně jinak. Lupa je IMHO jen jedna a vydání/výtisků časopisu je moc. K tomu mi vydavatel a periodikum (=> více vydání) moc nesedí a s takovou terminologií jsem se ještě nikde nesetkal. Možná to je správně, ale mě osobně provozovatel přijde výstižnější a logičtější.