Hlavní navigace

Impuls, Evropa 2 a ČRo 1 Radiožurnál mají nové posluchače

7. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

7. 5. 2009

Nejposlouchanější celoplošnou rozhlasovou stanicí zůstává komerční jednička Rádio Impuls s 1,13 mil. posluchačů denně. Následuje Evropa 2 s hodnotou 958 tisíc posluchačů, na třetí příčce je Frekvence 1, která zaznamenala pokles. Roste však ČRo 1 Radiožurnál, který si denně naladí 819 tisíc. Z regionálních stanic je na čele stále neohrožený Blaník s téměř půl milionem posluchačů, moravské Rádio Čas s podobným formátem poslouchá přibližně polovina tohoto počtu – 246 tisíc. Vyplývá to z průzkumu poslechovosti Radio Projekt, který provádí agentura STEM/MARK na objednávku rozhlasových stanic.

Pořadí vysílatelů je stejné i v týdenní poslechovosti. Nejvýše je Rádio Impuls (2,2 mil.), Evropa 2 (1,9 mil.) a Frekvence 1 (1,8 mil.). ČRo 1 Radiožurnál znovu překročil hranici 1,4 mil. posluchačů týdně a jeho poslechovost mírně roste.

Podrobnější údaje o poslechovosti přináší na svých webových stránkách agentura MEDIAN.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.