Hlavní navigace

Indie nebude regulovat mobilní TV, firmy si mohou standard vybrat samy

Indický Telekomunikační regulační úřad plánuje, že zatím nebude určovat, který standard televizního vysílání pro mobilní telefony mají mobilní operátoři využívat. Úřad chce rozhodnutí o tom, která technologie bude v Indii používána, přenechat samotným mobilním operátorům a vysilatelům.

Indie je podle telekomunikačních společností i vysilatelů velmi nadějným trhem televizního vysílání pro mobilní telefony. Indové mají rádi kino a sport, a to vše jim může televize v mobilu nabídnout. V současnosti používá mobilní telefon 217 milionů zákazníků, což pro mobilní televizi představuje obrovský potenciál.

Indové ale zatím mohou využívat jen jedné služby televize v mobilu, kterou nabízí veřejnoprávní vysilatel Doordarshan. Ten se rozhodl pro evropský standard DVB-H. Indie si může kromě DVB-H vybrat například technologii MediaFLO, kterou používají americké Verizon Communications a AT&T, nebo čínský standard CMMB (China Multimedia Mobile Broadcasting). Podle Telekomunikačního regulačního úřadu není nutné, aby Indie investovala do vývoje vlastní technologie, když má na výběr již ověřené standardy.

Zdroj: livemint.com

Našli jste v článku chybu?