Hlavní navigace

Indie nebude regulovat mobilní TV, firmy si mohou standard vybrat samy

22. 12. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

22. 12. 2007

Indický Telekomunikační regulační úřad plánuje, že zatím nebude určovat, který standard televizního vysílání pro mobilní telefony mají mobilní operátoři využívat. Úřad chce rozhodnutí o tom, která technologie bude v Indii používána, přenechat samotným mobilním operátorům a vysilatelům.

Indie je podle telekomunikačních společností i vysilatelů velmi nadějným trhem televizního vysílání pro mobilní telefony. Indové mají rádi kino a sport, a to vše jim může televize v mobilu nabídnout. V současnosti používá mobilní telefon 217 milionů zákazníků, což pro mobilní televizi představuje obrovský potenciál.

cif-tip-téma-foto

Indové ale zatím mohou využívat jen jedné služby televize v mobilu, kterou nabízí veřejnoprávní vysilatel Doordarshan. Ten se rozhodl pro evropský standard DVB-H. Indie si může kromě DVB-H vybrat například technologii MediaFLO, kterou používají americké Verizon Communications a AT&T, nebo čínský standard CMMB (China Multimedia Mobile Broadcasting). Podle Telekomunikačního regulačního úřadu není nutné, aby Indie investovala do vývoje vlastní technologie, když má na výběr již ověřené standardy.

Zdroj: livemint.com