Hlavní navigace

Infografika: nejčastěji komunikujeme přes e-mail a Facebook

Martin Vyleťal

Více než tři čtvrtiny uživatelů používají e-mail každý den. Mladí lidé ale považují za synonymum běžné komunikace Facebook

Z průzkumu, který formou online dotazníku uskutečnila loni v srpnu společnost Seznam.cz, vyplývá, že e-mail je stále k nejvyužívanějším komunikačním kanálem na Internetu. 99 procent z 923 respondentů potvrdilo, že vlastní e-mailový účet. Na denní bází používá e-mail na 78 procent dotázaných. Druhým nejpoužívanějším komunikačním nástrojem je podle výsledků průzkumu sociální síť Facebook.

Typ komunikačních nástrojů, které lidé využívají ke komunikaci, závisí i na věku uživatelů. Mladí lidé považují za synonymum běžné komunikace Facebook. E-mail chápou spíše jako povinný kanál pro řešení školních nebo pracovních potřeb a byrokratických záležitostí typu registrace do nejrůznějších služeb, uvedl Michal Nosek, specialista výzkumu trhu ve společnosti Seznam.cz.

Vnímání komunikačních kanálů

Zdroj: Seznam blog

Našli jste v článku chybu?
26. 3. 2013 15:21

No ono to chore je. Bohhuzel dnesni "mladi" maji vymyte mozky a jedine, co je zajima je "zabava". Vsechno, co jde vice do hloubky nebo proste neni "in" (jako email) je pro ne has been...

Maji tak vymyte palice, ze znaji jen Facebook a nic jineho jako by neexistovalo. Vzdyt byla zverejnena i nejaka studie, podle ktere je pro x% mladych Facebook synonymem pro "internet" (to x bylo v radu desitek procent!).

Ale co s tim nadelate? Kdyz premyslet je boli a byt marketingovymi ovcemi jim nevadi? Jak …

27. 3. 2013 9:11
x (neregistrovaný)

K hownu? Znam desitky firem, zivnostniku ... a nikdo z nich FB nepouziva, a nikdy pouzivat nebude.