Hlavní navigace

Inmite Avastu nestačil, firma chce letos nabrat až 200 nových lidí

11. 3. 2015
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Avast
Bezpečnostní firma loni spolkla kompletní vývojářský tým Inmite a v podstatě zdvojnásobila velikost své mobilní divize. Letos chce ale posilovat dál.

Letos by mohlo v novém sídle firmy přibýt 130 lidí, další sedmdesátku by firma ráda nabrala pro pobočku ve Spojených státech a dvacítku v Asii. Podle šéfa firmy Vincenta Stecklera půjde především o nákupy talentů. 

„Přemýšlíme o mezinárodním rozšíření vývoje. Nebude to tak, že bychom všichni seděli jenom v Praze, ale chceme se pustit víc do světa. Už jsme rozjeli nábor v Asii a ve Spojených státech, kde budeme stavět týmy. Chystáme programy, v jejichž rámci by mohli naši vývojáři jezdit na dva tři měsíce do jedné ze zahraničních poboček,“ tvrdil před koncem loňského roku v rozhovoru Michal Šrajer, který pod vlajku Avastu přešel i s týmem Inmite.

Růstu pomohl i loňský vstup investičního fondu CVC Capital Partners, který tak s předchozím investorem ze Summit Partners mají 47 %. Zbytek je stále v rukách zakladatelů Eduarda KučeryPavla Baudiše, kteří rozdali přibližně deset procent firmy mezi manažery a zaměstnance. 

Steckler se ale na dnešní tiskové konferenci pochlubil i dalšími plány na letošní rok. Avast posbíral už více než 230 milionů uživatelů. Těch platících je ale stále zlomek. „Klasická konverze u bezpečnostního softwaru je globálně nízká. V Číně je to nula a v anglicky mluvících zemích je to někdy až kolem 10 %. V průměru se to tak pohybuje kolem 3 %,“ vysvětlil Steckler. 

Loňský rok byl pro bezpečnostní firmu jedním z nejúspěšnějších. Tržby poskočily o 144 milionů dolarů na 217 milionů a zisk ze 102 na 105 milionů dolarů.  

K počítačům i routery

Avast se chce letos zaměřovat i na bezpečnost domácích routerů a Wi-Fi sítí. I proto si připravila studii o tom, jak české domácnosti s bezdrátovým připojením zacházejí. 

Riziku napadení se podle Avastu vystavuje až 71 % tuzemských domácností. Pokud už mají svou síť zaheslovanou, tak velmi slabým heslem. Admin/admin, admin/password či dokonce admin/no-password - to jsou přístupová hesla pětiny tuzemských domácností. Podle Avastu jsou taková nebo podobně jednoduchá hesla rizikem. 

"Nezabezpečené routery vytvářejí snadný vstupní bod pro hackery, kteří své útoky cílí na české domácnosti,“ tvrdí šéf Avastu s tím, že dnešní stav v oblasti zabezpečení routerů do značné míry připomíná situaci v oblasti bezpečnosti PC v devadesátých letech minulého století.

Situace se ale od devadesátých let výrazně změnila. Podle průzkumu, který probíhal v 7200 domácnostech, už má víc než třetina rodin běžně k internetu doma připojeno až pět zařízení. Chytré televize už drží vedle počítačů, tabletů a tiskáren desetiprocentní podíl. 

Hlavně ať mi soused nekrade připojení

Polovina dotazovaných by se podle Avastu cítila extrémně nepříjemně, pokud by zjistila, že jejich připojení využívá potají soused, ale zároveň desetina respondentů přiznala, že to už někdy dělala. 

ebf - tip do článku - debata

Čeští uživatelé navíc v souvislosti s bezdrátovým připojením bezpečnost moc neřeší – 71 % z nich totiž nemá problém s připojováním k nezabezpečeným sítím bez hesel. 

Rostou i rizika u mobilních přístrojů. I když podle provozního ředitele Avastu Ondřeje Vlčka stále nejsou tak velká jako u počítačů. „Loni jsme zaznamenali miliontý vzorek mobilního mallwaru, ale stále je to řádově nižší číslo než v PC světě,“ vysvětlil Vlček.

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).