Hlavní navigace

InnoApps: příležitost pro mladé vývojáře aplikací pro Windows Phone

2. 8. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Máte‑li nápad na společensky prospěšnou mobilní aplikaci, chce‑li se vám vyvinout ji pro Windows Phone, je‑li vám méně než 27 a rádi soutěžíte, zkuste InnoApps Challenge.

Je‑li vám méně než 27 let a jste‑li občanem EU, můžete do 8. září podat nápad na aplikaci, kterou byste vyvinuli pro Windows Phone. Už na ní také máte začít pracovat.

Soutěž InnoApps Challenge pořádá „evropské fórum mladých inovátorů“ a sponzoruje ji Huawei a Microsoft. Námětem je „zařazení do společnosti“ (social inclusion) — pomohou vám vyvinout takovou aplikaci, kterou vy pomůžete jiným. Můžete se zaměřit například na „e‑dovednosti“, tedy na zvyšování dovedností potřebných na dnešním pracovním trhu, nebo na rozvoj a podporu podnikavosti a podnikatelství, anebo na „e‑zapojení“ (zapojení různých koutů Evropy a různých generací do celospolečenské výměny), a tak podobně.

Vybraným přihlášeným budou do 15. září rozeslány pozvánky do druhé fáze. Microsoft pro ně uspořádá vývojářské dílny.

Aplikaci by měli dokončit do 20. října. Z podaných dokončených aplikací budou vybráni finalisté. Ti pak v listopadu pojedou aplikace soutěžně představit a obhájit před porotu do Bruselu.

ICTZ23

Na výherce čeká €5000 v hotovosti a dlouhodobá pomoc s uvedením aplikace na trh — s jejím uplatněním obchodním.

Vyhlášena bude také nejlepší vývojářka. Ona a první dva nejlepší dále pojedou s Huawei na návštěvu do čínských inovačních středisek. Tito a ještě dvanáct dalších také obdrží telefon Huawei. Výtvory od prvních dvou nejlepších, od nejlepší vývojářky a vítěz hlasování obecenstva na finále získají podporou od Microsoftu ve Windows Store.