Hlavní navigace

Instagram láká víc reklamy než Twitter, ukázal průzkum mezi agenturami

10. 6. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Obrázková sociální síť začíná točit reklamy podobně rychle jako mateřský Facebook.

Twitter letos nemá dobrý rok, napřed ho předběhl teenagerský Snapchat a teď se zájem mediálních agentur přesunuje spíš na další konkurenci – obrázkový Instagram. 

Podle průzkumu jedné z divizí amerického Comcastu – Strata, dává víc než šedesát procent reklamních agentur přednost kampaním na Instagramu. Ten se umístil hned za Facebookem, který průzkum s 96 procenty ovládl.

Pro srovnání, Instagram dnes registruje 200 tisíc zadavatelů reklamy, tedy o sedmdesát tisíc víc než Twitter. „Už teď vidíme, že většina našich klientů přesměrovává své reklamní rozpočty z Twitteru na Instagram,“ tvrdí pro Reuters Chris Gilbert z digitální agentury Kettle. To podle zpravodajské agentury potvrzují i další reklamní agentury. 

cif - debata 2

Důvod je jednoduchý. Instagram má už i víc uživatelů. Instagram ulovil 400 milionů a Twitter se drží kolem 310 milionů duší. Zároveň má obrázková síť výhodu v reklamním systému Facebooku, který umožňuje inzerentům přesně cílit. 

Twitter průzkum Straty odmítl s tím, že loňská studie Advertiser Perceptions tvrdí přesný opak.  „Data prezentovaná v této studii nemohou být více vzdálená od pravdy,“ tvrdí pro Reuters mluvčí Twitteru. 

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).