Hlavní navigace

Instagram pokořil hranici 400 milionů uživatelů

23. 9. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Instagram
Obrázková sociální síť si i po převzetí Facebookem uchovala svou výjimečnost a relativní samostatnost a rychle vyrostla.

Začalo to jako hipsterská služba pro focení jídla a latté artu v kavárnách. Facebook ji koupil za miliardu dolarů. Teď se zařadila mezi největší sociální sítě současného světa. 

Instagram oznámil, že počet účtů už překročil 400 milionů a dál roste. Denně se na sociální síti zjeví 80 milionů nových obrázků. „Co nás ale těší víc je to, že vizuální komunikace činí svět zase o trochu menším,“ říká firma na svém blogu

Komunita sociální sítě se čím dál víc globalizuje. Více než 75 procent uživatelů už je ze zemí mimo Spojené státy. Z posledních sto milionů nováčků je víc než polovina z Evropy a Asie. Nejvíc nových účtů si založili instagramisté v Brazílii, Japonsku a Indonésii. 

Cloud 22 temata

Instagram v poslední vlně přilákal i zvučná jména. Účet tam má třeba David Beckham, Toni Kroos nebo Caitly Jenner

Firma začíná pomalu rozšiřovat služby, na kterých by mohla někdy v budoucnu i vydělávat. Letos v červnu pustila z pilotního provozu celou sadu reklamních nástrojů. Během prázdnin také zjednodušila přidávání obrázků, když umožnila publikovat i fotografie, které nejsou ve čtvercovém formátu jako doposud. 

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.