Hlavní navigace

Instagram zpřístupnil vkládání fotografií na webové stránky

12. 7. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Instagram se stále více otevírá webovému světu, nově přichází cesta, jak vkládat fotky z Instagramu na své webové stránky.

Instagram už zdaleka není službou, který by byla použitelná pouze na mobilních telefonech. Po zpřístupnění webových profilů, včetně základní funkčnosti, přichází i cesta jak fotografie vkládat na do dalších webových stránek. Podobně jako videa z YouTube – stačí si vygenerovat kód a ten vložit.

U kýžené fotografie kliknete na symbol pro sdílení (vpravo, třetí odshora). Získáte kód pro IFRAME, který umožní vložit fotografii na libovolnou webovou stránku.

<iframe src="//instagram.com/p/aahTsmtAxz/embed/" width="612" height="710" frameborder="0" scrolling="no" allowtransparency="true"></iframe>

Vkládat můžete ale pouze určitou konkrétní fotografii. Pokud byste například chtěli na svůj blog dostat přehled fotografií z vašeho Instagramu, máte smůlu. Tuto funkčnost Instagram nenabízí (budete muset sáhnout po nějakém  hotovém doplňku vašeho blogovacího systému). Jediné, co nabízí, jsou „štítky“ (badges). 

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).