Hlavní navigace

Instituce EU mají konečně vlastní bezpečnostní tým

13. 9. 2012
Doba čtení: do minuty

Sdílet

Brusel udělal další důležitý krok směřující k upevnění kybernetické bezpečnosti evropských institucí. Včera byl totiž oficiálně představen bezpečnostní tým Evropské unie — CERT-EU. „CERT-EU funguje na základě podpory Evropské agentury pro síťovou a informační bezpečnost (ENISA). Na jeho vzniku má ale svůj podíl také celá evropská bezpečnostní komunita a společnosti věnující se IT bezpečnosti v členských státech EU. Podle vyjádření Evropské komise jsou tyto týmy a společnosti velmi dobře…

Brusel udělal další důležitý krok směřující k upevnění kybernetické bezpečnosti evropských institucí. Včera byl totiž oficiálně představen bezpečnostní tým Evropské unie — CERT-EU.

CERT-EU funguje na základě podpory Evropské agentury pro síťovou a informační bezpečnost (ENISA). Na jeho vzniku má ale svůj podíl také celá evropská bezpečnostní komunita a společnosti věnující se IT bezpečnosti v členských státech EU. Podle vyjádření Evropské komise jsou tyto týmy a společnosti velmi dobře propojeny,“ píše na stránkách týmu www.csirt.cz Pavel Bašta z Národního bezpečnostního týmu CSIRT.CZ, který již druhým rokem provozuje sdružení CZ.NIC.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).