Hlavní navigace

Intergram už nechce peníze za hudbu v autech, ČRo však platit musíte

2. 2. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
2. 2. 2012

Nezávislá společnost Intergram, která zastupuje výkonné umělce a výrobce zvukových a zvukově obrazových záznamů, už nebude požadovat poplatky za poslech hudby ve firemních vozech. V úterý o tom informoval server Lidovky.cz. Podle nich kvůli této povinnosti dorazily na ministerstvo kultury stovky stížností od živnostníků. Úřad se přiklonil na jejich stranu a rozhodl, že se nejedná o veřejné sdělování.

ebf - partner 1

ČTĚTE TAKÉ: Slovenský parlament zrušil koncesionářské poplatky. Od roku 2013

Intergram chce tímto rozhodnutím přispět ke zklidnění situace a reagovat tak na negativní postoj veřejnosti ke kolektivní správě autorských a příbuzných práv, citují z prohlášení Intergramu Lidovky.cz. Živnostníci, kteří již nezávislé společnosti umělců zaplatili, dostanou peníze zpět. Intergram však uvedl, že se s rozhodnutím ministerstva neztotožnil. I když nemusí podnikatelé platit umělcům, i nadále pro ně platí povinnost hradit koncesionářské poplatky. Podle zákona o rozhlasových a televizních poplatcích v platném znění je každé autorádio rozhlasovým přijímačem, ze kterého se platí rozhlasový poplatek 45 Kč měsíčně, uvedl ředitel Odboru komunikace a vnějších vztahů Českého rozhlasu Jakub Čížek.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).