Hlavní navigace

Internet doposud nikdy nepoužila třetina obyvatel EU

6. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Evropská komise publikovala výsledky průzkumu, který zjišťoval zkušenosti lidí z Evropské unie s Internetem: jeho služeb nikdy nevyužila třetina lidí v Evropské unii. I tak je to ale mírný posun k lepšímu, protože před dvěma lety bylo Internetem nepolíbeno 40 procent Evropanů. Podle aktuálních výsledků stále 40 procent lidí v Evropské unii nemá přístup k Internetu z domova. Třetina z těchto lidí přitom tvrdí, že doma Internet nepotřebuje. Každý čtvrtý pak argumentuje, že si připojení k…

Evropská komise publikovala výsledky průzkumu, který zjišťoval zkušenosti lidí z Evropské unie s Internetem: jeho služeb nikdy nevyužila třetina lidí v Evropské unii. I tak je to ale mírný posun k lepšímu, protože před dvěma lety bylo Internetem nepolíbeno 40 procent Evropanů. Podle aktuálních výsledků stále 40 procent lidí v Evropské unii nemá přístup k Internetu z domova. Třetina z těchto lidí přitom tvrdí, že doma Internet nepotřebuje. Každý čtvrtý pak argumentuje, že si připojení k Internetu nemůže dovolit.

Eurokomisařka Viviane Reding prohlásila, že se Evropská komise musí zaměřit na zpřístupnění Internetu „odstrčeným“ lidem. Narážela zřejmě na skutečnost, že podle průzkumu jsou nejméně aktivními uživateli Internetu senioři a nezaměstnaní lidé. Nejaktivnější jsou naopak dle očekávání mladí lidé ve věku od 16 do 24 let. Viviane Reding chce Internet zatraktivnit legálním přístupem k hudbě a filmům za nějakých rozumných podmínek. Je to evidentně její největší téma pro nové funkční období, do kterého nedávno nastoupila. (Finanční noviny)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).