Hlavní navigace

Internet Explorer nadále ztrácí podíl ve prospěch Firefoxu

17. 1. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Tři měsíce po vydání webového prohlížeče Internet Explorer 7 a oznámení více než sta milionů jeho instalací nadále klesá celkový tržní podíl Internet Exploreru. Zdá se, že (nárůst IE7) je výhradně na úkor IE6, uvedl Geoff Johnston, analytik WebSideStory. Podle něj dosahuje podíl Firefoxu na trhu Spojených států amerických 14 procent a rostl v každém z uplynulých tří měsíců. Přechod na IE7 a celkový pokles IE potvrzuje svými nejnovějšími údaji také například Net Applications a Rankings, které…

Tři měsíce po vydání webového prohlížeče Internet Explorer 7 a oznámení více než sta milionů jeho instalací nadále klesá celkový tržní podíl Internet Exploreru. Zdá se, že (nárůst IE7) je výhradně na úkor IE6, uvedl Geoff Johnston, analytik WebSideStory. Podle něj dosahuje podíl Firefoxu na trhu Spojených států amerických 14 procent a rostl v každém z uplynulých tří měsíců. Přechod na IE7 a celkový pokles IE potvrzuje svými nejnovějšími údaji také například Net Applications a Rankings, které zaznamenávájí návštěvnost především mezi českými uživateli.

Johnston si nebyl jist, zda by Microsoft někdy mohl zasáhnout do rostoucího podílu Firefoxu. Jakmile si někdo zvykne na Firefox, zejména jeho rozšíření, a dokud si nebude myslet, že IE7 nebo IE8 nebo cokoliv, co přijde v budoucnu, bude mnohem lepší, zůstane u Firefoxu, dodal Johnston. Možná se Microsoft v případě Firefoxu setkává se soupeřem, který ho porazí. Možná prostě nemůže soupeřit s otevřeným zdrojovým kódem a celým světem (vývojářů). (InformationWeek)

Autor článku

Autor absolvoval Gymnázium Sokolov. A nyní studuje obor. Anglický jazyk a literatura v rámci studijního programu Filologie na. Filozofické fakultě MU.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).