Hlavní navigace

Internet Explorer opět pod šedesáti procenty

Jiří Macich ml.

Není to tak dlouho, co se Microsoft rozplýval, že se pozice jeho Internet Exploreru na trhu začíná opět upevňovat. Konkrétně tedy dle statistik společnosti Net Applications. Zdá se ale, že šlo jeden z mnoha obvyklých letních výkyvů. V číslech ze září opět padá podíl prohlížeče Microsoftu pod hranici šedesáti procent. Konkrétně na 59,65 procenta, což je v éře statistik společnosti Net Applications historickým minimem, kterého Internet Explorer dosáhl. Přesto si ale pevně drží pozici tržní…

Není to tak dlouho, co se Microsoft rozplýval, že se pozice jeho Internet Exploreru na trhu začíná opět upevňovat. Konkrétně tedy dle statistik společnosti Net Applications. Zdá se ale, že šlo jeden z mnoha obvyklých letních výkyvů. V číslech ze září opět padá podíl prohlížeče Microsoftu pod hranici šedesáti procent. Konkrétně na 59,65 procenta, což je v éře statistik společnosti Net Applications historickým minimem, kterého Internet Explorer dosáhl. Přesto si ale pevně drží pozici tržní jedničky.

Na druhém místě za září skončil Mozilla Firefox s podílem 22,96 procenta. V posledních měsících vykazuje růst jen v řádu setin procentního bodu, takže lze hovořit o stagnaci. Mírně si při srovnání srpna a září polepšily ostatní prohlížeče. Google Chrome sice o své druhé narozeniny nepokořil hranici osmi procent, ale s podílem 7,98 procenta k tomu neměl daleko a zřejmě už tento měsíc to dokáže. Do první pětky se v září ještě vešly prohlížeče Safari (5,27 procenta) a Opera (2,39 procenta).

Našli jste v článku chybu?