Hlavní navigace

Internet OnLine jde do Internetu zadarmo!

21. 9. 1999
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Jak jsme už informovali včera v krátkých zprávách, SPT TELECOM a jeho služba Internet OnLine učinila velký krok k Internetu zadarmo. Zatím se jeho nabídka sice týká jen vybrané skupiny lidí a není to úplně zadarmo, leč za 1 korunu měsíčně, ale za rohem je Invex.

Možnost připojit se k Internetu za jednu symbolickou korunu měsíčně nabízí od pondělí 20. září 1999 Mladá Fronta DNES ve spolupráci s INTERNET OnLine od SPT TELECOM. Novou službu IOL DNES mohou využívat všichni současní či budoucí předplatitelé MF DNES, kteří odebírají nebo budou odebírat deník alespoň pětkrát týdně.

Každý uživatel služby IOL DNES bude mít možnost připojovat se k Internetu z jakéhokoli z přístupových míst IOL po celé České republice (nyní v 93 UTO), a to vždy za zvýhodněný tarif Internet 99. Automaticky navíc získává e-mailovou schránku velikosti 5 MB a stejně velký prostor pro soukromou nebo firemní on-line prezentaci. Předplatitelé (např. firmy, školy), kteří odebírají pět a více výtisků listu, mohou místo standardního připojení požádat o bezplatné připojení k Internetu linkou euroISDN.

Průměrná cena celotýdenního předplatného MF DNES činí 174,– Kč měsíčně. Symbolický poplatek 1,– Kč věnuje INTERNET OnLine projektu „Počítače proti bariérám“ Nadace Charty 77, který pomáhá tělesně postiženým lidem začlenit se zpět do společnosti.

Za 175 korun tak může každý získat předplatné Mladé fronty a ještě připojení k Internetu přes IOL, které normálně stojí skoro 500 korun. Jak jsem už říkal před měsícem, když startoval VOLný, Internet OnLine bude dalším v řadě, kdo Internet zadarmo nabídne – a už je to tady. Kdyby podobná nabídka přišla ještě před půl rokem, okamžitě by se strh povyk, jak může monopolista provádět takové kousky, zneužívat své postavení a křížově financovat. Nyní je ticho po pěšině: VOLný otevřel Telecomu dveře do třinácté komnaty, kam by si byl sám nikdy netroufl vyrazit. Nyní je však otevřeno.

BRAND23 Workshop

Podle mého názoru je jen otázkou času, kdy se z Internetu za korunu a pro předplatitele stane Internet zadarmo a pro každého. Za dva týdny se otevřou brány Invexu, IOL měl navíc od konce srpna, kdy VOLný vyjel, poměrně dost času na přípravu – nelze vyloučit, že svědky tohoto sladkého překvapení se staneme právě na brněnském výstavišti.

Marek Antoš

Autor článku

Autor je někdejším šéfredaktorem serveru Lupa. V současné době už se psaní věnuje pouze v míře menší než malé, a to zásadně pro radost.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).