Hlavní navigace

Internet OnLine začíná nasazovat Internet 99

4. 3. 1999
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

Podle včera uvolněné tiskové zprávy Internet OnLine začíná s okamžitou platností znovu implementovat tarif Internet 99, kterého by se tak mohli zákazníci dočkat relativně brzy. Částečně tak popírá své předchozí prohlášení, ovšem odvolává se na úpravu tarifu z minulého týdne.

Nejprve mi dovolte krátkou zprávu odcitovat, podobné dokumenty je třeba v celém a původním znění.


Provozovatel INTERNET OnLine vítá zlepšení tarifu Internet99

SPT TELECOM, a. s. služby profesionálních sítí, o. z. jako podnikatelská jednotka zodpovědná za rozvoj a poskytování služby INTERNET OnLine uvítala zlepšení podmínek tarifu Internet99. Zároveň v souladu s podmínkami platnými pro všechny ostatní poskytovatele internetu v České republice začne s okamžitou implementací této služby. Provozovatele INTERNET OnLine vede k tomuto rozhodnutí především snaha co nejdříve nabídnout zákazníkům výhodnější poplatky za telefonické připojení k síti internet. Toto rozhodnutí podporuje i výsledek nezávislé ankety internetového magazínu Svět Namodro, ze které plyne, že zavedení tarifu Internet99 si přeje více než 62% uživatelů internetu.


Návrat Internet OnLine k tarifu Internet 99 sice na první pohled při znalosti předchozího prohlášení vypadá jako značný veletoč, ale ve skutečnosti jde o zcela logické vyústění situace. SPT TELECOM na základě nějakých svých vnitřních rozhodovacích procesů došel k závěru, že Internet 99 už nezlevní ani o kousek – a dvorní poskytovatel Internet OnLine nemůže nadále hlásat do světa, že nejde o optimální řešení a že se má jednat o jeho zlepšení, jak to učinilo před týdnem.

Aby představitelé této služby neztratili tvář, opírají jistou změnu svého stanoviska o dva základní pilíře. Především jde o citované zvýhodnění tarifu Internet 99 – je nepochybné, že posun účtování sestavovacího poplatku o minutu je sice malým, ale přesto dosti významným zlepšením situace (měl bych znovu vyrukovat s analýzou na základě reálných dat, kterou jsem vám již na Lupě nabídl několikrát, tak jak se měnily podmínky tarifu).

Stejně jasné je i to, že zákazníci si tarif Internet 99 přejí nasadit a těší se na něj. Já na tom osobně nejsem jinak – připojuji se převážně dial-upem, navíc v nočních hodinách z domova, takže osobně by mi tarif Internet 99 mohl přinést citelné snížení poplatků. Totéž ovšem platilo i před týdnem, kdy Internet OnLine nasazování nového tarifu dočasně přerušilo: lidé jsou totiž ochotni překousnout i to, že tarif zatím není, pokud by jeho odložení vedlo k jeho podstatnému zvýhodnění. To už se však v tuto chvíli zdá nepravděpodobné.

Internet OnLine každopádně zřejmě dostal shora instrukce, jak se má nyní zachovat v duchu celofiremní strategie a tak se také chová. Jeho zákazníci se tedy mohou těšit na brzké uvedení tarifu Internet 99 – a bohužel asi i na neméně časné zrušení peeringu s českým Internetem.

„Tak už to chodí na každé lodi,“ chce se mi zanotovat se Zlatou Adamovskou.

MM socky3

Marek Antoš


Starší, související články (a že jich je požehnaně):

Autor článku

Autor je někdejším šéfredaktorem serveru Lupa. V současné době už se psaní věnuje pouze v míře menší než malé, a to zásadně pro radost.