Hlavní navigace

Internetové počasí

28. 3. 1999
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

"Stav vody na českých tocích dnes v devět hodin." Parafrází předpovědí počasí a zejména těchto hlášení o našich řekách je novinka, kterou vám Lupa nabízí ve spolupráci se Světem namodro. Jmenuje se Internetové počasí a snaží se zachytit aktuální stav na linkách českého Internetu.

Lupa: Internetové počasí

Občas je venku počasí, že bys psa nevyhnal. V takovém případě je lepší zůstat pěkně doma v teple, nejlépe ovšem u krbu, a ponořit se do četby pěkné knížky. Jindy ale venku svítí sluníčko a příroda vás přímo táhne na procházku. Podobné je to i v Internetu – občas se děsivě vleče, jindy pěkně sviští.

Snahou Internetového počasí je zachycení aktuální situace. Představte si, že přijdete do práce, mrknete na index našeho Počasí, které se potácí v děsivě nízkých číslech. Lepší bude rozhodně zavřít browser, udělat si třeba kávu a počkat, až se vyjasní, resp. zrychlí.

Výpočet počasí je popsán na stránkách, které jsou na Lupě Počasí věnovány. Princip je záměrně velmi jednoduchý, tak aby byl přístupný každému. V případě Počasí – na rozdíl třeba od našich testů poskytovatelů – nejde o exaktní a naprosto přesná a objektivní čísla; cílem je dát představu o aktuální situaci ve velmi jednoduché podobě. To splňuje index, tedy jedno jediné číslo, zdaleka nejlépe.

Cloud23

Zkuste se tedy podívat, jak naše Počasí vypadá – nabízíme vám i grafy s vývojem indexu za určité období. Pokud máte nějaké vlastní stránky a Počasí se vám zalíbí, rozhodně by nás potěšilo, kdybyste na ně umístili ikonku Počasí; návod je velmi jednoduchý.

Marek Antoš

Autor článku

Autor je někdejším šéfredaktorem serveru Lupa. V současné době už se psaní věnuje pouze v míře menší než malé, a to zásadně pro radost.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).