Hlavní navigace

Názor k článku Internetové rádio vs. OSA: nerovný boj od Mike T.P. - Ondro, Ondro ... momentálně je opravdu jednání OSA...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 6. 2. 2007 0:29

  Mike T.P. (neregistrovaný)
  Ondro, Ondro ... momentálně je opravdu jednání OSA a státu proti ústavě ! Od 1. 1. 2007 je uzákoněn poplatek za každé čísté DVD a CD okolo 2-5kč viz. www.osa.cz Tento poplatek odůvodňují tím, že by sis na toto médium ,,mohl" vypálit nelegální kopii, samozřejmě platíš tento poplatek ikdyž si na čisté CD vypálíš svoje fotky z dovolené ! Osa a stát tě tím trestá za to, cos neudělal, ale mohl bys udělat ! Což je porušení presunkce neviny ! A to je skutečně proti listině práv a svobod, která je součástí, kupodivu, i naší ústavy !
  Smiřít se s tím a platit, je minimálně hloupé !
  To samé je s výběrem poplatků za prezentování interpretů, kteří nejsou v OSA ! Tyto peníze jsou opět vybírány předem, dříve, než je interpret členem OSA a to opět proto, že by se jím jednou mohl stát ! Opět zde narážíme na presunkci neviny, jsme trestání za to, co se nestalo, ale mohlo by se stát ! Proč nás teda nezatýkají už předem za to, žebychom mohli někoho zabít ? Zní to absurdně ? Ano ono to je absurdní !!! Opravdu s tím musíme něco dělat !
  A to že narážíš na to, že někdo má příjem z reklamy na autorech, kteří se předem a dobrovolně, ještě jednou zopakuji - dobrovolně - vzdali honoráře ?! Co takhle se podívat na to tak, že majitel např. rádia či www stránek jim dělá reklamu ?! A on, aby po nich nic nechtěl, narozdíl od OSY, která si od autora účtuje 500,- Kč/ročně !!!, potřebuje na provoz peníze a zaplatit i svůj čas, vybírá tedy peníze z reklamy případných inzerentů ! Že na tom vydělá ?! No a co, tomu se říká odměna za službu a celé se to zve svobodné podnikání ! Nikdo, přece nebrání tomu, aby to někdo jiný zkusil taky, shánět kapely, starat se o chod projektu atd. ( teda nikdo krom OSY a Integramu ) ! Navíc interpret, kterému se to časem nelíbí, může kdykoli, dle autorského zákona, své skladby vyřadit z play listu !!! Platit poplatky, daně ?! Ano - chci podnikat platím státu, za to že mi to nasvém území dovolil, platím soc. zdrav ?! Ano, protože mám za to nějakou péči ! Platit OSA a Integram ?! Prosím chci odpověď za co, pokud nepoužívám jejich autory ?! Co mi tyto společnosti za to nabízejí ?! Klid, že mi dají pokoj ?! Pozor to je opravdu výpalné !!! Skutečně je proti tomuto třeba bojovat !!!