Hlavní navigace

Internetové Tip Rádio se stane součástí digitálního rozhlasu DAB 1. ledna 2014

8. 11. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Hlavními tvářemi Tip Rádia je někdejší moderátorka televizí Nova, Pětka a Metropol Eva Jurinová a také bavič a držitel dvou televizních cen TýTý Vladimír Hron.

Internetová stanice Tip Rádio, jejímž provozovatelem je společnost SeeJay Radio stojící za stejnojmenným tanečním programem, začne vysílat v rámci technologie DAB, respektive DAB+, 1. ledna příštího roku. Provozovatel okruhu o tom informoval v tiskové zprávě, kterou vydal v úterý. Server DigiZone.cz už na start Tip Rádia upozorňoval několikrát s předstihem, o plánovaném spuštění informoval ve čtvrtek 31. října. Do konce roku 2013 vysílá rádio ve zkušebním provozu pouze na internetu, od 1. ledna 2014 ho uslyšíte i v pásmu DAB, uvedl mediální zástupce stanice Miroslav Meňhert.

MM socky3

K TÉMATU: Moderátory nového TiP Rádia také Eva Jurinová a Vladimír Hron

U jakých operátorů se tato stanice objeví, nechtějí zástupci nového digitálního okruhu zatím prozradit, bylo by však velkým překvapením, pokud by se tak nestalo v případě příbramské společnosti Teleko, která je na tomto poli v České republice nejaktivnější. Kromě L-bandu už operátor využívá také III. pásmo, a to v Praze, Příbrami, Ústeckém kraji a východních Čechách (Černá hora). Naším cílem je vytvořit užitečné rádio, kde posluchač najde nejen vyvážený hudební mix, ale hlavně celodenní proud efektivních informací, které může využít jak při podnikání, tak v běžném životě, uvedl jeho programový ředitel Pavel Skalický.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.