Hlavní navigace

Internetový archiv České televize v nové verzi

Jiří Macich ml.

Česká televize dnes uvádí do veřejného testování novou podobu svého iVysílání. Vlastně jde o zbrusu nový videoportál v režii veřejnoprávní televize, který de facto zastřešuje dosavadní online archiv pořadů a živé streamové vysílání zpravodajského kanálu ČT 24 a částečně sportovního kanálu ČT 4. Kromě nového uživatelského rozhraní ve stylu klasických videoportálů se internetoví diváci konečně dočkali již nějaký čas slibované vyšší kvality videa v archivu. Volitelně je dostupná TV kvalita, tedy…

Česká televize dnes uvádí do veřejného testování novou podobu svého iVysílání. Vlastně jde o zbrusu nový videoportál v režii veřejnoprávní televize, který de facto zastřešuje dosavadní online archiv pořadů a živé streamové vysílání zpravodajského kanálu ČT 24 a částečně sportovního kanálu ČT 4.

Marcom

Kromě nového uživatelského rozhraní ve stylu klasických videoportálů se internetoví diváci konečně dočkali již nějaký čas slibované vyšší kvality videa v archivu. Volitelně je dostupná TV kvalita, tedy video v rozlišení 768×576 pixelů a to při 1,50 Mb/s. Pokud však tuto kvalitu připojení diváka nezvládne, může si zvolit dvě nižší verze. Na rozdíl od Novy veřejnoprávní televize nepřešla na Flash. Nadále využívá technologií Windows Media a Real Media.

Internetový archiv České televize v současnosti poskytuje více než 15 000 hodin čistého času původních pořadů. Na rozdíl od Novy či Primy ovšem Česká televize zatím bezplatně neuvolnila epizody ze svých seriálů. Ty prozatím i nadále zůstávají přístupné za poplatek z internetové videopůjčovny České televize. (Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?
14. 12. 2008 19:13
uživatel si přál zůstat v anonymitě
Možná by si sami naběhli - ono totiž i když je ten archiv rozsáhlý, tak to to pořád minimum vysílaných pořadů - nejsou tam ani filmy ani seriály (ty se platí ), a dokonce ani většina sportovních přenosů. Čili, pokud by se uvažovalo o poplatcích, asi by se musela platit podle nějakého klíče jen adekvátní část. A pak by třeba někoho napadlo, že dost velká část území není pokryta digitálním signálem,takže nejde přijímat ČT24 a ČT Sport (naopak na mnoha místech nedávno vypadla i ČT2), takže by spous…