Hlavní navigace

Internetový archiv České televize v nové verzi

12. 12. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Česká televize dnes uvádí do veřejného testování novou podobu svého iVysílání. Vlastně jde o zbrusu nový videoportál v režii veřejnoprávní televize, který de facto zastřešuje dosavadní online archiv pořadů a živé streamové vysílání zpravodajského kanálu ČT 24 a částečně sportovního kanálu ČT 4. Kromě nového uživatelského rozhraní ve stylu klasických videoportálů se internetoví diváci konečně dočkali již nějaký čas slibované vyšší kvality videa v archivu. Volitelně je dostupná TV kvalita, tedy…

Česká televize dnes uvádí do veřejného testování novou podobu svého iVysílání. Vlastně jde o zbrusu nový videoportál v režii veřejnoprávní televize, který de facto zastřešuje dosavadní online archiv pořadů a živé streamové vysílání zpravodajského kanálu ČT 24 a částečně sportovního kanálu ČT 4.

KL22_nominace

Kromě nového uživatelského rozhraní ve stylu klasických videoportálů se internetoví diváci konečně dočkali již nějaký čas slibované vyšší kvality videa v archivu. Volitelně je dostupná TV kvalita, tedy video v rozlišení 768×576 pixelů a to při 1,50 Mb/s. Pokud však tuto kvalitu připojení diváka nezvládne, může si zvolit dvě nižší verze. Na rozdíl od Novy veřejnoprávní televize nepřešla na Flash. Nadále využívá technologií Windows Media a Real Media.

Internetový archiv České televize v současnosti poskytuje více než 15 000 hodin čistého času původních pořadů. Na rozdíl od Novy či Primy ovšem Česká televize zatím bezplatně neuvolnila epizody ze svých seriálů. Ty prozatím i nadále zůstávají přístupné za poplatek z internetové videopůjčovny České televize. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.