Hlavní navigace

Investiční skupina Penta by mohla do dvou měsíců oznámit nákup médií

21. 4. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Do portfolia Penty patří řada úspěšných podniků, ať už se jedná o řetězec lékáren Dr. Max, leteckého výrobce Aero Vodochody nebo největší sázkovou kancelář Fortuna.

Investiční skupina Penta, která patří ve své oblasti mezi jednu z nejvýznamnějších, by mohla již do dvou měsíců oznámit nákup některého média/médií v České republice. V dnešním rozhovoru pro Hospodářské noviny to uvedl spolumajitel skupiny Marek Dospiva. Zdali půjde o oblast tištěných médií, rozhlas, případně investici do některé televize, nechtěl specifikovat. Zájem o koupi v Česku zatím nemohu komentovat, odpověděl Dospiva na otázku listu, týkají-li se jednání vydavatelství Vltava-Labe-Press stojící za Deníky, které by skupině Penta mohly zajistit celorepublikový zásah.

MMF24

ČTĚTE TAKÉ: Americkému fondu se nevyplatila investice do CME, po roce se akcií se ztrátou zbavil

Média bych nenazýval platformou, ale speciální investicí. Svou velikostí totiž do platforem nezapadají, nemají hrubý provozní zisk EBITDA alespoň 50 milionů eur, což je pro nás hranice. A na tu si nesáhnou, ani když se staneme hráčem číslo jedna na Slovensku a k tomu se nám podaří něco koupit v Česku. Jsou pro nás ale důležitá, na důvodech jsme se všichni shodli, zdůvodnil Hospodářským novinám zájem o „sedmou velmoc“ a mimo jiné doplnil: Nebudu chodit kolem horké kaše. To, že média vlastníme, nám dává jistotu, že pro kohokoli bude horší nás iracionálně napadat. To iracionálně bych podtrhl.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).