Hlavní navigace

Investigativní novináři Josef Klíma a Janek Kroupa na Prima family končí

14. 5. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Duo investigativních novinářů Josef Klíma – Janek Kroupa se dohodlo s televizí Prima family na ukončení spolupráce. Jaké bude jejich další angažmá? Média spekulují o jejich návratu do TV Nova.

Bývalé tváře investigativní novinařiny na Nově Josef Klíma a Janek Kroupa končí v publicistickém týmu Primy family. O odchodu Klímy informoval o víkendu deník Blesk, nakonec se ale ukázalo, že končí i jeho kolega Kroupa. Mohu potvrdit, že jsme se s panem Klímou domluvili na ukončení spolupráce. V publicistice budeme samozřejmě pokračovat, nicméně nechceme nikomu bránit v jeho kariéře, uvedl pro server iDNES.cz šéf PR Prima Group Marek Winkler.

ČTĚTE TAKÉ: Josef Klíma chystá pro ČT seriál o reportérech, Bohumil Kulínský cyklus

Média spekulují o tom, že bývalé tváře někdejšího publicistického pořadu Na vlastní oči by se mohli vrátit právě na Novu. Oba dva to však popírají, respektive se k tomu nechtějí a ani nemohou vyjadřovat. Proběhla jednání na obou stranách, ale blíže se k tomu nesmím vyjadřovat, uvedl pro iDNES.cz Kroupa. Josef Klíma zpravodajskému serveru řekl, že na Prima family mu smlouva končí v září. V současné době uvažuje se svým kolegou nad pokračováním seriálu Expozitura.

BRAND23 Workshop

NEPŘEHLÉDNĚTE: Prima si registruje název Na vlastní riziko. Místo Soukromých dramat?

Zajímavé je, že poměrně krátce před tím, než média informovala o odchodu obou novinářských osobností z Primy family, registrovala si televize novou ochrannou známku Na vlastní riziko. Server DigiZone.cz o ní referoval začátkem tohoto měsíce. Na vlastní riziko není nová verze Soukromých dramat. Pány Kroupu a Klímu lanaří zpět na Novu, kde jim nabídli obnovení Očí s tím, že jim napíšou další díly Expozitury. Na vlastní riziko má tedy v případě dohody obou pánů s Novou Soukromá dramata nahradit, uvedl tehdy pro DigiZone.cz zdroj, který si přál zůstat v anonymitě.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).